FRF a anunţat echipele care au primit licenţa pentru cupele europene! Ce se întâmplă cu Corvinul Hunedoara FRF a anunţat echipele care au primit licenţa pentru cupele europene! Ce se întâmplă cu Corvinul Hunedoara
Irina Bara a fost învinsă în sferturi la turneul de la Oeiras Irina Bara a fost învinsă în sferturi la turneul de la Oeiras
Canotaj | Patru echipaje tricolore s-au calificat vineri în finalele pentru medalii. În total, sunt zece bărci ale României în finalele A

Apariţie specială la Paris! România va avea reprezentare în concursul de iahting Apariţie specială la Paris! România va avea reprezentare în concursul de iahting
5 vinuri româneşti pentru Paşte de la 4 experţi Unvinpezi.ro 5 vinuri româneşti pentru Paşte de la 4 experţi Unvinpezi.ro
Formula 1 | Hülkenberg va părăsi Haas şi va deveni primul recrut al Audi

Ruben de la Barrera a şocat după Viitorul - Craiova 1-4: ”Suntem foarte, foarte, foarte aproape de ceea ce ne dorim să fim, de felul în care ne dorim să jucăm”

Farul Constanta Publicat pe 14 sep 2020

Ruben de la Barrera a înregistrat al doilea eşec consecutiv cu Viitorul. După 0-3 cu FCSB, a cedat cu 1-4 în faţa Craiovei, dar la finalul meciului a şocat cu o afirmaţie. În ciuda diferenţei foarte mari de scor, spaniolul a declarat că echipa este foarte aproape de exprimarea pe care o cere.

Am jucat o primă repriză fantastică, am avut posesia, ne-am creat şanse de a înscrie şi înainte şi după eliminare. Am primit un gol pe o singură greşeală, dar am tot încercat şi am încercat şi până la urmă am fost răsplătiţi cu golul egalizator. Apoi, în a doua repriză, a fost mai mult sau mai puţin acelaşi scenariu, dar am primit acel gol din lovitură liberă şi, din punct de vedere emoţional, totul a devenit mult mai complicat.

Este o prostie să vorbeşti după o astfel de înfrângere, dar în acelaşi timp sunt sigur că suntem foarte, foarte, foarte aproape de ceea ce ne dorim să fim, de felul în care ne dorim să jucăm. Nu e uşor să joci împotriva Craiovei, noi am făcut-o cu un om în minus de la începutul meciului. Ne-am creat ocazii şi ne-am apărat ca o familie, ca o echipă care a făcut asta mult timp, dar au fost anumite circumstanţe şi anumite erori neforţate care le-au permis lor să câştige meciul”, a declarat tehnicianul spaniol după meci.

Universitatea Craiova a învins, luni, în deplasare, cu scorul de 4-1, echipa FC Viitorul, în ultimul meci al etapei a 3-a din Casa Liga 1. Pentru Universitatea au marcat Koljic '18, '52, Bancu '66 şi Ivan '74, în timp ce pentru FC Viitorul a punctat Luckaseen '45+2.

FC Viitorul a avut un jucător eliminat, pe Artean, încă din minutul 5, pentru un fault asupra lui Cicâldău.