VIDEO Napoli, victorie la scor de tenis cu Genoa. AC Milan cu Tătăruşanu rezervă, un nou succes în Serie A VIDEO Napoli, victorie la scor de tenis cu Genoa. AC Milan cu Tătăruşanu rezervă, un nou succes în Serie A
Cutremur în Gruia! Dan Petrescu a luat foc după remiza cu Chindia şi l-a făcut praf pe cel mai valoros jucător al CFR-ului: "Nu mi-a plăcut deloc! Cred că a venit timpul să-şi găsească altceva!" Cutremur în Gruia! Dan Petrescu a luat foc după remiza cu Chindia şi l-a făcut praf pe cel mai valoros jucător al CFR-ului: "Nu mi-a plăcut deloc! Cred că a venit timpul să-şi găsească altceva!"
VIDEO | Poli Iaşi - FCSB 5-2. Pancu i-a dat manita lui Petrea. Hat-trick perfect pentru Andrei Cristea VIDEO | Poli Iaşi - FCSB 5-2. Pancu i-a dat manita lui Petrea. Hat-trick perfect pentru Andrei Cristea
Emil Săndoi, euforic după remiza cu CFR Cluj. ”Dacă stau să mă gândesc la ocaziile clare pe care le-am avut în prima repriză şi în a doua repriză, prin Daniel Florea, poate chiar reuşeam să producem surpriza” Emil Săndoi, euforic după remiza cu CFR Cluj. ”Dacă stau să mă gândesc la ocaziile clare pe care le-am avut în prima repriză şi în a doua repriză, prin Daniel Florea, poate chiar reuşeam să producem surpriza”
Manchester City, învinsă la scor de Leicester City în Premier League. Jamie Vardy a reuşit un hat-trick Manchester City, învinsă la scor de Leicester City în Premier League. Jamie Vardy a reuşit un hat-trick
VIDEO Galatasaray - Fenerbahce 0-0. Derby nedecis pe malul Bosforului VIDEO Galatasaray - Fenerbahce 0-0. Derby nedecis pe malul Bosforului

Sebastien Desiage, fost arbitru în Ligue 1, a murit la vârsta de 46 de ani

Ligue 1 Publicat pe 10 sep 2020

Sebastien Desiage, fost arbitru în Ligue 1 şi preşedinte al Sindicatului Arbitrilor de Fotbal de Elită (SAFE) a încetat din viaţă, joi, la vârsta de 46 de ani.

Desiage a arbitrat timp de opt sezoane în Ligue 1. Ultimul său meci din primul eşalon a fost PSG – Angers, din data de 13 martie 2018. În 2018 el a fost diagnosticat cu o boală care urma să îl doboare. În iunie 2019, Desiage a reuşit să revină pe teren şi în 16 august 2019 a arbitrat meciul Toulon – Ajaccio, din liga a treia. Apoi el a fost nevoit să îşi reia lupta cu boala.

“Sebastien Desiage ne lasă într-o tristeţe imensă. A fost un coleg, un camarad de drum, un prieten fidel care deja ne lipseşte mult”, se menţionează pe site-ul sindicatului arbitrilor francezi.

Desiage era căsătorit şi avea trei copii.