VIDEO | Betis - FC Sevilla 1-1. Fără învingătoare în derby-ul andaluz VIDEO | Betis - FC Sevilla 1-1. Fără învingătoare în derby-ul andaluz
Interimarul Dican o duce pe CFR Cluj pe locul doi în Superliga. ”Nu ştiu nimic despre revenirea lui Dan Petrescu” Interimarul Dican o duce pe CFR Cluj pe locul doi în Superliga. ”Nu ştiu nimic despre revenirea lui Dan Petrescu”
VIDEO | ”Am avut o şansă mare”. Mario Camora nu poate trece peste eşecul umilitor din Cupă VIDEO | ”Am avut o şansă mare”. Mario Camora nu poate trece peste eşecul umilitor din Cupă
Adi Mutu, replică dură pentru Tachtsidis! "Nu are minte. Am goluri câte meciuri are el în Italia" | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Fiorentina - Sassuolo 5-1. Formaţia viola s-a descătuşat cu penultima clasată VIDEO | Fiorentina - Sassuolo 5-1. Formaţia viola s-a descătuşat cu penultima clasată
Răsturnare de situaţie! Când începe Dan Petrescu mandatul la CFR Cluj Răsturnare de situaţie! Când începe Dan Petrescu mandatul la CFR Cluj

Union St Gilloise dă lovitura şi se califică în detrimentul lui Eintracht Frankfurt. Rezultatele din play-off-ul Conference League

Conference League Publicat de Daian Cutu pe 23 feb 2024

Echipa belgiană Union St Gilloise s-a calificat joi în optimile Conference League, după ce a dispus, în deplasare, scor 2-1, de formaţia germană Eintracht Frankfurt.

Eintracht a avut un gol anulat de VAR în minutul 16, pentru ofsaid, iar oaspeţii au deschis scorul în startul reprizei secunde, prin Cameron Puertas, în minutul 47. Dennis Eckert a marcat pentru 2-0 în minutul 80, însă belgienii au avut emoţii pe final, pentru că Dina Ebimbe a redus din diferenţă în minutul 87 şi gazdele au încercat să înscrie golul care să ducă meciul în prelungiri. Acest lucru nu s-a întâmplat şi Union St Gilloise s-a calificat în optimile competiţiei.

Rezultate înregistrate joi, în manşa secundă a play-off-ului din Conference League:

Legia Varşovia – Molde 0-3 (Gulbrandsen 2, 67, E. Hestad 20);

Ferencvaros – Olympiacos 0-1 (El Kaabi 45 penalti);

Eintracht Frankfurt – Union SG 1-2 (Ebimbe 87 / Puertas 47, Eckert 80);

Slovan Bratislava – Sturm Graz 0-1 (Biereth 52);

Dinamo Zagreb – Betis Sevilla 1-1 (Kaneko 59 / Bakambu 38);

Ludogoreţ - Servette Geneva 0-1 (Cognat 6).

Bodo/Glimt – Ajax Amsterdam 1-2 (Berg 83 / Berghuis 34, Taylor 114);

S-au calificat mai departe, în optimi: Molde (2-6 scor cumulat), Olympiacos (2-0), Union SG (4-2), Sturm Graz (5-1), Dinamo Zagreb (2-1), Servette Geneva (1-0), Ajax Amsterdam (4-3)