Edi Iordănescu, anunţ despre viitorul său la naţionala României! ”Primul loc în inima mea” Edi Iordănescu, anunţ despre viitorul său la naţionala României! ”Primul loc în inima mea”
Mihai Butean, pe picior de plecare de la Hermannstadt! E dorit de altă formaţie din Superliga Mihai Butean, pe picior de plecare de la Hermannstadt! E dorit de altă formaţie din Superliga
Nu e Martin O'Neill! Cine e antrenorul cu CV fabulos ce o va pregăti pe Rapid în sezonul viitor Nu e Martin O'Neill! Cine e antrenorul cu CV fabulos ce o va pregăti pe Rapid în sezonul viitor
Drogba a aprins vasul olimpic în faţa stadionului Velodrome Drogba a aprins vasul olimpic în faţa stadionului Velodrome
Şoc în NBA! Un fost baschetbalist, condamnat la peste trei ani de închisoare Şoc în NBA! Un fost baschetbalist, condamnat la peste trei ani de închisoare
Româncele sunt pe val la Foro Italico. Sorana Cîrstea şi Jaqueline Cristian s-au calificat în turul trei Româncele sunt pe val la Foro Italico. Sorana Cîrstea şi Jaqueline Cristian s-au calificat în turul trei

Valentin Mihăilă a marcat, iar Parma e foarte aproape de revenirea în Serie A

Stranieri Publicat de Daian Cutu pe 27 apr 2024

Parma a învins sâmbătă, pe teren propriu, scor 4-0, formaţia Lecco, în etapa a 35-a din Serie B. Atacantul român Valentin Mihăilă a marcat un gol.

Indisponibil, Dennis Man a fost înlocuit de Bonny în unsprezecele de start al Parmei, în timp ce Mihăilă a fost titular. Gazdele au deschis scorul în minutul 15, prin Bernabe, iar în minutul 22 Mihăilă a înscris cu un şut puternic, pentru 2-0. Bernabe a reuşit dubla în minutul 31 şi la pauză Parma a intrat cu un avantaj de trei goluri. După pauză, Drissa Camara a stabilit scorul final, 4-0 pentru Parma, care are 73 de puncte şi este lider în Serie B. Lecco e ultima în clasament, a 20-a, cu 26 de puncte.

Valentin Mihăilă, atacantul român al Parmei a fost titular şi a ieşit de pe teren, înlocuit, în minutul 59.