Tony, faţă în faţă cu cele mai importante meciuri ale sezonului. ”Ca două finale de Liga Campionilor” Tony, faţă în faţă cu cele mai importante meciuri ale sezonului. ”Ca două finale de Liga Campionilor”
Schimbare majoră decisă de UEFA pentru EURO 2024. Veste foarte bună pentru ”tricolori” Schimbare majoră decisă de UEFA pentru EURO 2024. Veste foarte bună pentru ”tricolori”
VIDEO | Şelimbăr - Gloria Buzău 1-1, în direct la Prima Sport 1! Visic restabileşte egalitatea VIDEO | Şelimbăr - Gloria Buzău 1-1, în direct la Prima Sport 1! Visic restabileşte egalitatea
Dan Petrescu a explicat de ce îşi începe mai repede mandatul la CFR. ”Iniţial contractul era semnat de la 1 iunie” Dan Petrescu a explicat de ce îşi începe mai repede mandatul la CFR. ”Iniţial contractul era semnat de la 1 iunie”
Visul FCSB-ului de a reveni în Ghencea, spulberat de Florin Talpan: „N-au ce căuta! Titlul 27? Nu există aşa ceva” Visul FCSB-ului de a reveni în Ghencea, spulberat de Florin Talpan: „N-au ce căuta! Titlul 27? Nu există aşa ceva”
”Eu iubesc clubul şi dau tot ce am mai bun”. Zeljko Kopic, mesaj emoţionant înainte de dueul decisiv cu ”U” Cluj ”Eu iubesc clubul şi dau tot ce am mai bun”. Zeljko Kopic, mesaj emoţionant înainte de dueul decisiv cu ”U” Cluj

VIDEO | Cadiz - Real Madrid 0-3. ”Galacticii” îşi securizează primul loc în La Liga

La Liga Publicat de Daian Cutu pe 26 nov 2023

Real Madrid a învins duminică seara, în deplasare, scor 3-0, formaţia Cadiz, într-un meci din etapa a 14-a din La Liga. Madrilenii sunt lideri în clasament.

Real a deschis scorul la Cadiz, prin Rodrygo, în prima repriză, minutul 14, şi a mai ratat câteva ocazii până la golul desprinderii, marcat tot de Rodrygo, în minutul 64. Acelaşi Rodrygo a pasat decisiv pentru al treilea gol, înscris de Bellingham, care a stabilit scorul final în minutul 74.

Victoria o trimite pe Real în fruntea clasamentului, cu 35 de puncte, dar Girona are un meci mai puţin disputat şi se află pe poziţia secundă, cu 34 de puncte.