VIDEO | Real Madrid - Bayern Munchen 2-1. Remontada realizată de Joselu îi duce pe ”galactici” în finala Ligii Campionilor VIDEO | Real Madrid - Bayern Munchen 2-1. Remontada realizată de Joselu îi duce pe ”galactici” în finala Ligii Campionilor
Flacăra olimpică a ajuns în Franţa. Momente spectaculoase la Marsilia Flacăra olimpică a ajuns în Franţa. Momente spectaculoase la Marsilia
A jucat în semifinala ”UEFAntastică” şi acum a intrat în politică. Candidează pentru o funcţie importantă A jucat în semifinala ”UEFAntastică” şi acum a intrat în politică. Candidează pentru o funcţie importantă
”Este o listă mult mai lungă”. Denis Politic, dorit de o formaţie cu pretenţii din Superliga ”Este o listă mult mai lungă”. Denis Politic, dorit de o formaţie cu pretenţii din Superliga
Fiorentina, prima finalistă a Conference League. Italienii au trecut de Club Brugge Fiorentina, prima finalistă a Conference League. Italienii au trecut de Club Brugge
Jose Mourinho regretă că a refuzat să antreneze Portugalia. "Am făcut o greşeală" Jose Mourinho regretă că a refuzat să antreneze Portugalia. "Am făcut o greşeală"

VIDEO | Capodopera lui Vinicius şi dubla lui Bellingham aduc victoria pentru Real Madrid

La Liga Publicat de Tudor Moisa pe 19 aug 2023

Echipa spaniolă Real Madrid a învins sâmbătă, în deplasare, scor 1-3, formaţia Almeria, într-un meci al etapei a doua din La Liga. Jucătorul englez Bellingham a marcat o dublă.

Almeria a condus cu 1-0, după ce Arribas a deschis scorul în minutul 3. Însă Jude Bellingham este transferul anului pentru Real. Mijlocaşul englez a egalat în minutul 19 şi i-a adus pe "Los Blancos" în avantaj în minutul 60, ajungând la trei goluri marcate în primele două etape. Vinicius Junior a stabilit scorul final, 3-1, iar Real Madrid a adunat două victorii din două deplasări, în startul noului sezon.

Într-un alt meci al etapei secunde, Real Sociedad a condus cea mai mare parte a meciului cu Celta Vigo, prin golul înscris în minutul 22 de Barrenetxea. Oaspeţii au reuşit însă să egaleze în minutul 90+4, când a marcat Mingueza, pentru 1-1 scor final.