VIDEO | Barcelona - Valencia 4-2. Catalanii revin pe locul secund, însă mai au şanse infime la titlu VIDEO | Barcelona - Valencia 4-2. Catalanii revin pe locul secund, însă mai au şanse infime la titlu
Nigeria a anunţat numele noului selecţioner Nigeria a anunţat numele noului selecţioner
”După ce au bătut pe FCSB, s-au crezut campioni!”. Vasile Miriuţă ”răsuceşte cuţitul în rana” Giuleştenilor după ce au pierdut şi cu Universitatea Craiova | VIDEO EXCLUSIV

Genoa - Cagliari 3-0. Gazdele îşi asigură rămânerea în Serie A Genoa - Cagliari 3-0. Gazdele îşi asigură rămânerea în Serie A
VIDEO | Bogdan Lobonţ, deranjat de mai multe întrebări după eşecul cu Universitatea Craiova. ”Eu discuţii cu conducerea am în fiecare zi” VIDEO | Bogdan Lobonţ, deranjat de mai multe întrebări după eşecul cu Universitatea Craiova. ”Eu discuţii cu conducerea am în fiecare zi”
VIDEO | ”Trebuie să avem mai multă siguranţă”. Costel Gâlcă are un început de mandat bun VIDEO | ”Trebuie să avem mai multă siguranţă”. Costel Gâlcă are un început de mandat bun

VIDEO | CFR Cluj - FC Hermannstadt 1-0! Otele a dat lovitura în prelungiri

Superliga Publicat de Daian Cutu pe 8 mar 2024

CFR Cluj primeşte vizita celor de la FC Hermannstadt va avea loc vineri, de la ora 20:00. Partida face parte din ultima rundă din sezonul regulat al Superligii şi va fi transmisă în direct pe Prima Sport 2 şi Prima Play.ro.

• Toate golurile şi fazele importante din Superliga pot fi urmărite în format LIVE VIDEO pe PrimaSport.ro.

CFR Cluj - Hermannstadt 1-0 (Otele 90+3)

Echipele de start

Minutul 90+3: GOL CFR CLUJ! Otele dă lovitura cu un minut înainte de fluierul final!

Minutul 79: O nouă ocazie imensă Hermannstadt! Dacă sibienii înving sunt în play-off, în cazul în care Farul nu dă gol în 10 oameni şi U Cluj nu învinge la Voluntari!

Minutul 75: Ocaize mare Hermannstadt! Neguţ ratează ţinta dintr-o poziţie excelentă.

Minutul 49: Gol anulat CFR Cluj! Muhar înscrie după un corner, dar mingea părăsise suprafaţa de joc.

Minutul 47: Ocazie CFR! Michael semnează prima şansă de gol a fostei campioane.

Minutul 45+3: Pauză în Gruia! Meci foarte slab făcut de CFR Cluj şi mediocru de către Hermannstadt.

Minutul 41: Hermannstadt, din nou aproape de gol! Ianis Stoica trimite un şut plasat, dar mingea a trecut milimetric pe lângă poarta apărată de Sava.

Minutul 28: Ocazie mare Hermannstadt! Găman i-a recentrat lui Bejan, care avea toată poarta goală în faţă, dar Muhar a intervenit senzaţional în ultimul moment.

Minutul 1: A început partida!

Înaintea acestei partide, CFR Cluj ocupă locul 3, cu 59 de puncte acumulate în 29 de etape. Ardelenii vin după două egaluri, cu Oţelul Galaţi şi Farul Constanţa şi speră la o victorie care să îi ţină aproape de Rapid şi FCSB în lupta pentru titlu.

De cealaltă parte, FC Hermannstadt vine după victoria la scor de pe teren propriu, 4-1 cu Oţelul Galaţi, şi are nevoie de victorie în lupta aprigă care se dă la play-off. Sibienii se află pe locul 8, la doar o lungime de U Cluj, echipă ce ocupă prima poziţie de play-off.

Ultima confruntare dintre cele două formaţii s-a încheiat cu victoria lui FC Hermannstadt, scor 1-0.