Victor Wembanyama a fost desemnat cel mai bun debutant al anului Victor Wembanyama a fost desemnat cel mai bun debutant al anului
Halterofilul Oleksandr Pielieshenko, care a participat la JO de la Rio, a murit pe front în Ucraina Halterofilul Oleksandr Pielieshenko, care a participat la JO de la Rio, a murit pe front în Ucraina
VIDEO | PSG - Borussia Dortmund, astăzi, de la ora 22:00, în direct la Prima Sport 1! Parizienii, în continuare favoriţi VIDEO | PSG - Borussia Dortmund, astăzi, de la ora 22:00, în direct la Prima Sport 1! Parizienii, în continuare favoriţi
VIDEO | Gloria Buzău - Unirea Slobozia, astăzi, de la ora 19:00, în direct la Prima Sport 1! Gazdele pot promova în Superliga VIDEO | Gloria Buzău - Unirea Slobozia, astăzi, de la ora 19:00, în direct la Prima Sport 1! Gazdele pot promova în Superliga
VIDEO | Crystal Palace - Manchester United 4-0. Eşec usturător suferit de ”diavolii roşii” VIDEO | Crystal Palace - Manchester United 4-0. Eşec usturător suferit de ”diavolii roşii”
VIDEO | Udinese - Napoli 1-1. Gazdele au egalat în minutul 90+2 VIDEO | Udinese - Napoli 1-1. Gazdele au egalat în minutul 90+2

VIDEO | CFR I-A DAT O "MANITA" LUI FC VOLUNTARI ŞI REVINE LA CONDUCEREA LIGII 1

Noutăți Publicat pe 13 sep 2019

CFR Cluj a făcut spectacol în meciul de acasă cu Voluntari. Ardelenii s-au impus cu 5-0, rezultat care îi readuce pe prima poziţie din Liga 1, cu 20 de puncte.

Campioana României a început în forţă, Itu deschizând scorul după doar trei minute. Hoban a majorat avantajul cu o execuţie spectaculoasă. La faza următoare, Costache a făcut 3-0 cu un gol care a concurat cu cel înscris de Hoban. După revenirea de la vestiare s-a făcut 4-0, în urma autogolului semnat de Achim. Ultima reuşită i-a aparţinut lui Omrani, care a marcat cu capul.

Oaspeţii au jucat în cea mai mare parte a întâlnirii în nouă oameni, Rodriguez şi Simonovski fiind eliminaţi pe rând.

După eşecul din această seară, trupa lui Cristiano Bergodi rămâne la coada clasamentului, cu doar cinci puncte.