Sorana Cîrstea, decizie finală cu privire la BJK Cup Sorana Cîrstea, decizie finală cu privire la BJK Cup
Lăcrămioara Perijoc, medaliată cu argint după ce a pierdut finala cu Sara Cirkovic la Europenele de la Belgrad Lăcrămioara Perijoc, medaliată cu argint după ce a pierdut finala cu Sara Cirkovic la Europenele de la Belgrad
VIDEO | FCU Craiova - "U" Cluj 3-2. S-a reaprins flacăra speranţei la oltenii lui Mititelu! VIDEO | FCU Craiova - "U" Cluj 3-2. S-a reaprins flacăra speranţei la oltenii lui Mititelu!
Gabi Tamaş face curăţenie la Concordia Chiajna. Şase jucători sunt OUT. ”Au salarii mai mari decât aveam eu” Gabi Tamaş face curăţenie la Concordia Chiajna. Şase jucători sunt OUT. ”Au salarii mai mari decât aveam eu”
Mălina Călugăreanu şi Iulian Teodosiu luptă pentru calificarea la Jocurile Olimpice Mălina Călugăreanu şi Iulian Teodosiu luptă pentru calificarea la Jocurile Olimpice
Gianina van Groningen, după aurul obţinut la Europene: ”Aşteptam acest titlu de vreo opt ani” Gianina van Groningen, după aurul obţinut la Europene: ”Aşteptam acest titlu de vreo opt ani”

VIDEO | Chindia - Metaloglobus, 0-0, în direct la Prima Sport 1! Remiză albă la Târgovişte

Liga II Publicat de Tudor Moisa pe 24 feb 2024

Metaloglobus a remizat pe terenul Chindiei, scor 0-0, într-un meci fără prea multe acţiuni de poartă periculoase. Cu un om în plus mai bine de 20 de minute după eliminarea lui Roberto Romeo, Metaloglobus nu a reuşit să deblocheze tabela iar partida s-a încheiat cu o remiză albă între cele două formaţii.

VIDEO | Chindia - Metaloglobus, 0-0, în direct pe Prima Sport 1

Minutul 90+5. Final de meci

Minutul 75. Roberto Romeo vede cartonaşul roşu în urma unei intervenţii neglijente şi o lasă pe Chindia în 10 oameni.

Minutul 72. Huiban (Metaloglobus) trimite puternic de la distanţă, însă mingea nu prinde cadrul porţii.

Minutul 37. Honciu îl serveşte perfect pe Neacşu, însă acesta nu reuşeşte să trimită mingea în poartă.

Minutul 28. Prima mare ocazie a meciului! Fedel trimite periculos din lovitură liberă, însă portarul lui Metaloglobus respinge.

Minutul 15. Meci echilibrat până acum. Metaloglobus atacă, însă fără să pună prea multe probleme.

Minutul 1. A început partida

_______________________________________________________________

După 15 etape, Chindia se află pe locul 11 în liga secundă, dar lupta pentru play-off este una aprigă. Formaţia din Târgovişte a strâns până acum 21 de puncte, cu doar două mai puţin decât echipa de pe poziţia a şasea, ACS Viitorul Târgu Jiu.

De cealaltă parte, Metaloglobus a strâns doar 18 puncte şi se clasează pe locul 16.

De-a lungul timpului, cele două combatante s-au întâlnit de patru ori, ultima dată în 2019. Chindia s-a impus de două ori, scor 2-1 şi 3-0, iar alte două partide s-au încheiat la egalitate, 0-0 şi 1-1.