VIDEO | Getafe - Athletic Bilbao 0-2. ”Dubla” lui Inaki Williams a decis partida VIDEO | Getafe - Athletic Bilbao 0-2. ”Dubla” lui Inaki Williams a decis partida
Felix Auger-Aliassime s-a calificat în finala de la Madrid după abandonul lui Jiri Lehecka Felix Auger-Aliassime s-a calificat în finala de la Madrid după abandonul lui Jiri Lehecka
Patronul lui Sepsi critică arbitrajul după partida de la Constanţa: „Clar ca bună ziua!” | VIDEO EXCLUSIV Patronul lui Sepsi critică arbitrajul după partida de la Constanţa: „Clar ca bună ziua!” | VIDEO EXCLUSIV
Merită Farul să joace în cupele europene? Fostul fotbalist din Superliga a dat verdictul: „Ar face mai multe” | EXCLUSIV Merită Farul să joace în cupele europene? Fostul fotbalist din Superliga a dat verdictul: „Ar face mai multe” | EXCLUSIV
Încă un motiv de sărbătoare pentru jucătorii lui Sepsi! Laszlo Dioszegi a intrat în direct şi a făcut anunţul | VIDEO EXCLUSIV Încă un motiv de sărbătoare pentru jucătorii lui Sepsi! Laszlo Dioszegi a intrat în direct şi a făcut anunţul | VIDEO EXCLUSIV
Bernd Storck îl învinge clar pe Gică Hagi. ”Este uimitor!” Bernd Storck îl învinge clar pe Gică Hagi. ”Este uimitor!”

VIDEO | Concordia Chiajna - Unirea Slobozia 0-0. Runda din eşalonul secund se încheie anost

Liga II Publicat de Daian Cutu pe 28 nov 2023

Concordia Chiajna şi Unirea Slobozia au remizat, 0-0, în ultimul meci al etapei 14 din Liga 2.

VIDEO | Concordia Chiajna - Unirea Slobozia 0-0, în direct la Prima Sport 1. Echipele de start:

• Concordia: Oncescu – Corbu, Stănică, Gerson, Dumbravă – D. Codrea (cpt.), R. Lazăr – Ghimfuş, R. Moise, Hlistei – Ad. Bălan
  • Unirea: D. Rusu – Ibrian, Gab. Lazăr, Pospielov, C-tin. Toma (cpt.) – Coadă, Şt. Pacionel – Afalna, Ekollo, Dorobanţu – Vlăsceanu

Minutul 90+3: Se termină 0-0.

Minutul 58: Rareş Lazăr reia cu capul pe lângă portă o minge venită din corner.

Minutul 45+2: Pauză! Scorul este 0-0.

Minutul 25: Lăzăr reia cu capul după o lovitură liberă, însă Oncescu este din nou la post.

Minutul 18: Bălan profită de marcajul slab făcut de Pospielov şi pătrunde în careu, dar trage pe lângă poartă.

Minutul 8: Dorobanţu reia din 10 metri la colţul scurt un balon centrat din flanc. Oncescu respinge.

Minutul 1: A început partida!

Cu o victorie în partida de astăzi, formaţia din Chiajna ar urca pe loc de play-off.

După 13 partide, Concordia are 20 de puncte, cu două mai puţine decât CSA Steaua, formaţia aflată pe locul şase.

De cealaltă parte, Unirea Slobozia are cea mai bună defensivă din liga a doua şi se află pe locul 3 în clasament, cu 27 de puncte.

Din 2020 încoace, cele două formaţii s-au întâlnit de şapte ori. Concordia a câştigat trei partide, iar altele patru s-au încheiat la egalitate.

De asemenea, ilfovenii au marcat în fiecare partidă directă.