Canotaj | Patru echipaje tricolore s-au calificat vineri în finalele pentru medalii. În total, sunt zece bărci ale României în finalele A

Apariţie specială la Paris! România va avea reprezentare în concursul de iahting Apariţie specială la Paris! România va avea reprezentare în concursul de iahting
5 vinuri româneşti pentru Paşte de la 4 experţi Unvinpezi.ro 5 vinuri româneşti pentru Paşte de la 4 experţi Unvinpezi.ro
Formula 1 | Hülkenberg va părăsi Haas şi va deveni primul recrut al Audi

Ultimă oră! Transferul lui Coman în Qatar, prăbuşit? Becali a făcut anunţul: ”Poate să îmi aducă 50 de milioane şi să îl dau cu 5 milioane?”

Cine ar trebui să apare la EURO? Verdict clar dat: ”El are o mare problemă la centrări!” | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Craiova face încă un pas spre câştigarea Cupei! Marius Constantin: "Putem să câştigăm şi, în paralel, să facem mai mult în campionat"

CS Universitatea Craiova Publicat de Andrei Ionascu pe 2 mar 2021

Universitatea Craiova este prima echipă calificată în semifinalele Cupei României, după victoria de la Buzău cu Chindia Târgovişte, scor 1-0, în direct pe Look Sport+. ‘Alb-albaştrii’ şi-au luat revanşa pentru eşecul de acum trei zile din Liga 1, cu acelaşi scor. Fundaşul Marius Constantin a declarat că unul dintre obiective este câştigarea Cupei.

Alexandru Cîmpanu a înscris în minutul 26, cu un şut surprinzător la colţul scurt, din careu.

În repriza a doua, Cîmpanu a ratat singur cu portarul, apoi Tudorie a şutat în bară. Chindia nu şi-a creat nicio ocazie de gol în repriza a doua.

"Era un meci foarte important pentru noi, pentru că se dispută într-o singură manşă. Era important să ne calificăm, cu echipele care au rămas în competiţie, cred că putem să câştigăm Cupa şi, în paralel, să facem mai mult în campionat. Nu ştiu dacă suntem favoriţi să câştigăm Cupa, dar ne dorim foarte mult. Am demonstrat şi azi, am controlat partida, ne-am creat destule ocazii de gol.

Punem accent pe orice meci. În campionat am avut probleme. Dacă reuşim să marcăm, adversarul se deschide şi ne creăm mai multe ocazii de gol. La scorul de 0-0, nu suntem mulţumiţi şi inevitabil ne desfacem, apoi există riscul să fim prinşi pe contraatac", a spus Marius Constantin, la finalul partidei de la Buzău.