Nigeria a anunţat numele noului selecţioner Nigeria a anunţat numele noului selecţioner
”După ce au bătut pe FCSB, s-au crezut campioni!”. Vasile Miriuţă ”răsuceşte cuţitul în rana” Giuleştenilor după ce au pierdut şi cu Universitatea Craiova | VIDEO EXCLUSIV

Genoa - Cagliari 3-0. Gazdele îşi asigură rămânerea în Serie A Genoa - Cagliari 3-0. Gazdele îşi asigură rămânerea în Serie A
VIDEO | Bogdan Lobonţ, deranjat de mai multe întrebări după eşecul cu Universitatea Craiova. ”Eu discuţii cu conducerea am în fiecare zi” VIDEO | Bogdan Lobonţ, deranjat de mai multe întrebări după eşecul cu Universitatea Craiova. ”Eu discuţii cu conducerea am în fiecare zi”
VIDEO | ”Trebuie să avem mai multă siguranţă”. Costel Gâlcă are un început de mandat bun VIDEO | ”Trebuie să avem mai multă siguranţă”. Costel Gâlcă are un început de mandat bun
VIDEO | ”Mi-aş dori să-i cer scuze acelui suporter”. Paul Iacob, afectat de reacţia de la finalul meciului cu Universitatea Craiova VIDEO | ”Mi-aş dori să-i cer scuze acelui suporter”. Paul Iacob, afectat de reacţia de la finalul meciului cu Universitatea Craiova

VIDEO | Cristiano Bergodi, mesaj ferm după înfrângerea cu Sepsi! ”Trebuia să câştigăm”

Rapid Publicat de Tudor Moisa pe 15 apr 2024

Rapid a pierdut duelul cu Sepsi, scor 1-0, luni seară.

La flash-interviul de după finalul meciului, Bergodi a declarat că Rapid trebuia să câştige.

De asemenea, antrenorul a punctat că nu îşi va da demisia.

”Un meci incredibil. Am avut ocazii. O primă repriză bună, mai ales primele 30 de minute, am avut ocazii mari, singuri cu portarul, dar nu am reuşit să dăm gol.

Ei ne-au taxat la finalul meciului. Am avut ocazii şi în a doua repriză, Burmaz, dar mingea nu a vrut să intre în poartă.

Dezamăgire mare, pentru că trebuia să câştigăm. Ne făceam meciul uşor dacă dădeam gol la una dintre ocaziile din prima repriză.

E normal să fie supăraţi suporterii. Ei se uită doar la rezultat, e normal. După un asemenea meci, ce putem spune? Nici egalul nu era corect, dar dacă nu dai gol din faţa porţii…

Băieţii au pierdut puţin din încredere. E normal când ratezi ocazii. Moralul echipei a scăzut mult.

Sunt antrenorul Rapidului până când clubul decide. Cei din club evaluează. Un antrenor antrenează şi gata, ce chestie? Sigur, sigur e cel mai greu moment de când sunt în România”, a spus Cristiano Bergodi.