Jucătorul lui Rapid ar face faţă fără problemă la granzii fotbalului: „Joacă la jumătate dintre echipele valoroase ale Europei” Jucătorul lui Rapid ar face faţă fără problemă la granzii fotbalului: „Joacă la jumătate dintre echipele valoroase ale Europei”
FRF a anunţat echipele care au primit licenţa pentru cupele europene! Ce se întâmplă cu Corvinul Hunedoara FRF a anunţat echipele care au primit licenţa pentru cupele europene! Ce se întâmplă cu Corvinul Hunedoara
Irina Bara a fost învinsă în sferturi la turneul de la Oeiras Irina Bara a fost învinsă în sferturi la turneul de la Oeiras
Canotaj | Patru echipaje tricolore s-au calificat vineri în finalele pentru medalii. În total, sunt zece bărci ale României în finalele A

Apariţie specială la Paris! România va avea reprezentare în concursul de iahting Apariţie specială la Paris! România va avea reprezentare în concursul de iahting
5 vinuri româneşti pentru Paşte de la 4 experţi Unvinpezi.ro 5 vinuri româneşti pentru Paşte de la 4 experţi Unvinpezi.ro

VIDEO | CSA Steaua a reuşit surpriza şi s-a impus în deplasarea de la Hermannstadt! Sibienii erau neînfrânţi până acum

Liga II Publicat de Răzvan Cîrceag, de Daian Cutu pe 6 nov 2021

CSA Steaua a reuşit o victorie foarte importantă în faţa celor de la Hermannstadt, 1-0. Această victorie îi menţine pe „militari” în zona play-off-ului, pe locul 6, la egalitate cu FC Buzău.

Pentru sibieni a fost prima înfrângere din acest sezon, care ocupă locul secund în Liga 2. „U” Cluj şi Concordia se află sub, la un punct distanţă, şi un meci mai puţin jucat.

Singurul gol al partidei a fost marcat în minutul 53, de Buhăescu.

De asemenea, formaţia Politehnica Timişoara a remizat, sâmbătă, pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa CS Şelimbăr, într-un meci din etapa a XIII-a a Ligii a 2-a.

Au marcat Ignea 51’ (penalti) pentru timişoreni şi Cîrstean 48’ pentru Şelimbăr.

Hermannstadt - CSA Steaua 0-1 (Buhăescu 53)

• Hermannstadt: Muţiu – Pantea, Bejan, I. Stoica, Opruţ – Alhassan, Mino Sota, I. Năstăsie – P. Petrescu, Buhăcianu, Al. Oroian
  • CSA Steaua: Bălbărau – Oroian, Walace, Beţa, Ad. Ilie – Ad. Popa, Şt. Pacionel, Bărbulescu, Drăghici – Buhăescu, Chipirliu

Minutul 53: GOL CSA Steaua! Adi Popa execută o lovitură liberă de la 30 de metri, dintr-o poziţie laterală, balonul se duce direct pe poartă. Muţiu gafează la o fază aparent simpliă şi scapă balonul. Vasile Buhăescu profită şi marchează din câţiva metri.

Minutul 41: CSA are o şansă mare! Stoica face o eroare de plasament, iar Buhăcianu profită şi scapă singur cu portarul, încearcă să finalizeze la colţul lung, dar Muţiu salvează situaţia şi respinge spectaculos în corner cu piciorul.

Minutul 1: A început partida!

---------------------

Sibienii n-au nicio înfrângere în actuala stagiune din Liga 2 şi ocupă locul secund, având 5 puncte sub liderul Petrolul. „Militarii” au nevoie de o victorie, se află pe ultima poziţie de playoff, 6, cu 22 de puncte.