VIDEO | Barcelona - Valencia 4-2. Catalanii revin pe locul secund, însă mai au şanse infime la titlu VIDEO | Barcelona - Valencia 4-2. Catalanii revin pe locul secund, însă mai au şanse infime la titlu
Nigeria a anunţat numele noului selecţioner Nigeria a anunţat numele noului selecţioner
”După ce au bătut pe FCSB, s-au crezut campioni!”. Vasile Miriuţă ”răsuceşte cuţitul în rana” Giuleştenilor după ce au pierdut şi cu Universitatea Craiova | VIDEO EXCLUSIV

Genoa - Cagliari 3-0. Gazdele îşi asigură rămânerea în Serie A Genoa - Cagliari 3-0. Gazdele îşi asigură rămânerea în Serie A
VIDEO | Bogdan Lobonţ, deranjat de mai multe întrebări după eşecul cu Universitatea Craiova. ”Eu discuţii cu conducerea am în fiecare zi” VIDEO | Bogdan Lobonţ, deranjat de mai multe întrebări după eşecul cu Universitatea Craiova. ”Eu discuţii cu conducerea am în fiecare zi”
VIDEO | ”Trebuie să avem mai multă siguranţă”. Costel Gâlcă are un început de mandat bun VIDEO | ”Trebuie să avem mai multă siguranţă”. Costel Gâlcă are un început de mandat bun

VIDEO | Dinamo - UTA Arad 1-0. ”Câinii” taie ambiţiile ”Bătrânei Doamne”

Superliga Publicat de Daian Cutu pe 8 mar 2024

REZUMATUL PARTIDEI:

VIDEO | Dinamo - UTA Arad 1-0 (Gregorio 19), în direct pe Prima Sport 1! Echipele de start:

• Dinamo: Golubovic - Patriche, Velkovski, Homawoo - Moura, Gnahore, Pavicic, Borduşanu - Milanov, Abdallah, Goncalo
  • UTA: Fl. Iacob - Căpuşă, Stolnik, Benga, Conte - Micovschi, C. Mihai, Machado - Fabry, Luckassen, Omondi

Minutul 82: Căpuşă trage din marginea careului, dar Homawoo intervine providenţial şi respinge în corner.

Minutul 72: Trif trage în forţă de sub marginea careului. Golubovic scoate de sub bară.

Minutul 45+1: Pauză! Dinamo conduce cu 1-0.

Minutul 44: Iacob parează execuţia lui Moura din careu.

Minutul 19: GOL Dinamo! Centrarea lui Moura păcăleşte defensiva adversă, care nu poate respinge, mingea ajunge la Gregorio.

Minutul 5: Pavicic apare bine în careu, dar reia puţin pe lângă poartă din 10 metri.

Minutul 1: A început partida!

-------------------------------------

Dinamo vine după egalul din deplasarea de la Poli Iaşi, scor 0-0, şi speră să obţină a 4-a victorie a acestui an. "Alb-roşii" se află pe locul 15, cu 26 de puncte acumulate în 29 de etape, la doar o lungime de primul loc de baraj, ocupat de FC Voluntari.

De cealaltă parte, UTA Arad are nevoie de neapărat nevoie de victorie în lupta pentru play-off. Arădenii ocupă poziţia a 9-a, la un singur punct de "U" Cluj, care se află pe primul loc de baraj. "Bătrâna Doamnă" a câştigat în ultima etapă pe teren propriu, scor 3-2 cu FCU Craiova.

Ultima confruntare dintre cele două formaţii s-a încheiat cu victoria celor de la UTA, scor 2-1.