S-a decis Dani Coman? La ce meci a asistat fostul preşedinte de la Hermannstadt | EXCLUSIV S-a decis Dani Coman? La ce meci a asistat fostul preşedinte de la Hermannstadt | EXCLUSIV
VIDEO | Kiki, intrare extrem de dură la Cosmin Matei! Jucătorul Farului nu a primit nici măcar cartonaş galben VIDEO | Kiki, intrare extrem de dură la Cosmin Matei! Jucătorul Farului nu a primit nici măcar cartonaş galben
Claudiu Keşeru a explicat legătura dintre Dan Petrescu şi CFR Cluj: „Mariajul perfect” | EXCLUSIV Claudiu Keşeru a explicat legătura dintre Dan Petrescu şi CFR Cluj: „Mariajul perfect” | EXCLUSIV
Simona Halep, destăinuiri despre momentul în care a aflat că a fost depistată pozitiv. ”A fost ca şi cum m-ar fi lovit un camion” Simona Halep, destăinuiri despre momentul în care a aflat că a fost depistată pozitiv. ”A fost ca şi cum m-ar fi lovit un camion”
Preşedintele Universităţii Cluj a anunţat la Fotbal Show cine va fi antrenor în sezonul viitor. ”Are contract pe 2 ani, ne-am stabilit un obiectiv” | VIDEO EXCLUSIV Preşedintele Universităţii Cluj a anunţat la Fotbal Show cine va fi antrenor în sezonul viitor. ”Are contract pe 2 ani, ne-am stabilit un obiectiv” | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Farul - Sepsi 0-3, în direct la Prima Sport 1! Safranko face recital cu formaţia lui Hagi VIDEO | Farul - Sepsi 0-3, în direct la Prima Sport 1! Safranko face recital cu formaţia lui Hagi

VIDEO | FC Botoşani - Dinamo 2-1. ”Câinii” cedează în prelungirile unui meci nebun

Superliga Publicat de Daian Cutu pe 23 apr 2024

Dinamo a fost învinsă în prelungiri, 2-1, de echipa FC Botoşani, în etapa a şasea din play-out-ul Superligii.

Pentru FC Botoşani au marcat Moura (13 - autogol) şi Mailat (90+1).

Golul dinamoviştilor a fost înscris de Selmani, în minutul 45+2.

În clasament, FC Botoşani este pe locul 13, cu 21 de puncte, iar Dinamo pe locul 15, cu 20 de puncte.

VIDEO | FC Botoşani - Dinamo 2-1 (Moura 13-autogol, Mailat 90+1 / Selmani 45+3), în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Echipele de start:

• FC Botoşani: Ducan – Benzar, Sadiku, Miron, Ţigănaşu – G. David, Dican, Ferreira – Florescu, Enzo Lopez, Ofosu
  • Dinamo: Golubovic – Patriche, Velkovski, Homawoo – Moura, Pavicic, Gnahore, Milanov, Borduşanu – Abdallah, Selmani

Minutul 90+5: Final de meci! FC Botoşani se impune cu 2-1.

Minutul 90+1: GOL FC Botoşani! Mailat reia cu capul din 3 metri o minge centrată.

Minutul 70: Dican reia la vinclu de la distanţă, dar portarul dinamovist e bine plasat şi trimite în corner.

Minutul 67: Lopez reia acrobatic din foarfecă. Golubovic respinge în lateral.

Minutul 56: Ducan iese rău pe centrare, dar Patriche trage peste cu aproape toată poarta goală.

Minutul 45+16: Pauză! Scorul este 1-1.

Minutul 45+8: Abdallah intră horror la Benzar şi e eliminat. Jucătorul celor de la Botoşani a fost scos cu ambulanţa.

Minutul 45+3: GOL Dinamo! Selmani este găsit singur în careu şi profită de o eroare de poziţionare a lui Ducan.

Minutul 34: Selmani înscrie, dar golul e anulat pentru offside.

Minutul 28: Ţigănaşu se ciocneşte în careu de Patriche. Se dictează penalty pentru Dinamo. După decizia VAR, Abdallah execută pe lângă poartă.

Minutul 13: GOL FC Botoşani! Velkovski comite o gravă eroare, mingea ajunge în careu şi e centrată pe jos. Moura deviază în proprie poartă.

Minutul 1: A început partida!

---------------------------------------

Dinamo vine după egalul din runda trecută, scor 1-1, în faţa lui FCU Craiova, meci în care „câinii” au primit gol în ultimele minute şi au trebuit să se mulţumească doar cu un punct. Echipa antrenată de Kopic se află pe loc de baraj în acest moment şi e la un punct de ieşirea din zona roşie.

De cealaltă parte, FC Botoşani are 18 puncte după 5 runde în play-out şi e la 2 „lungimi” de adversara din acestă etapă şi la 3 de FC Voluntari, aflată în afara zonei roşii. Moldovenii vin după egalul, 1-1, înregistrat în deplasare cu FC Heramannstadt.

Ultima întâlnire dintre cele două formaţii s-a încheiat cu victoria echipei bucureştene cu 2-0.