VIDEO | Şelimbăr - Gloria Buzău 2-1. Al doilea loc ce duce în Superliga rămâne în joc VIDEO | Şelimbăr - Gloria Buzău 2-1. Al doilea loc ce duce în Superliga rămâne în joc
Joe Biden o va onora pe înotătoarea Katie Ledecky cu ”Medalia Libertăţii” Joe Biden o va onora pe înotătoarea Katie Ledecky cu ”Medalia Libertăţii”
Finalul unei epoci! Marco Reus a anunţat că va părăsi pe Borussia Dortmund la finalul sezonului Finalul unei epoci! Marco Reus a anunţat că va părăsi pe Borussia Dortmund la finalul sezonului
Scandal în toată regula la Rapid! Doi jucători, la un pas de bătaie în vestiar Scandal în toată regula la Rapid! Doi jucători, la un pas de bătaie în vestiar
Tony, faţă în faţă cu cele mai importante meciuri ale sezonului. ”Ca două finale de Liga Campionilor” Tony, faţă în faţă cu cele mai importante meciuri ale sezonului. ”Ca două finale de Liga Campionilor”
Schimbare majoră decisă de UEFA pentru EURO 2024. Veste foarte bună pentru ”tricolori” Schimbare majoră decisă de UEFA pentru EURO 2024. Veste foarte bună pentru ”tricolori”

VIDEO | FC Sevilla - Mallorca 2-1. Final de sezon liniştit pentru andaluzi

La Liga Publicat de Daian Cutu pe 23 apr 2024

FC Sevilla a învins luni seara, pe teren propriu, scor 2-1, formaţia Mallorca, în etapa a 32-a din Serie A.

Andaluzii au deschis scorul abia în repriza secundă, Youssef En-Nesyri marcând cu o lovitură de cap din centrarea lui Suso, în minutul 61. În minutul 75 En-Nesyri s-a transformat în pasator şi a oferit assistul pentru golul de 2-0 înscris de Isaac Romero. Abdon Prats a marcat pentru oaspeţi, în minutul 90+5, şi meciul s-a încheiat cu victoria Sevillei, scor 2-1.

FC Sevilla este pe locul 12 în clasament, cu 37 de puncte, iar Mallorca este pe 17, cu 31 de puncte.