VIDEO | Barcelona - Valencia 4-2. Catalanii revin pe locul secund, însă mai au şanse infime la titlu VIDEO | Barcelona - Valencia 4-2. Catalanii revin pe locul secund, însă mai au şanse infime la titlu
Nigeria a anunţat numele noului selecţioner Nigeria a anunţat numele noului selecţioner
”După ce au bătut pe FCSB, s-au crezut campioni!”. Vasile Miriuţă ”răsuceşte cuţitul în rana” Giuleştenilor după ce au pierdut şi cu Universitatea Craiova | VIDEO EXCLUSIV

Genoa - Cagliari 3-0. Gazdele îşi asigură rămânerea în Serie A Genoa - Cagliari 3-0. Gazdele îşi asigură rămânerea în Serie A
VIDEO | Bogdan Lobonţ, deranjat de mai multe întrebări după eşecul cu Universitatea Craiova. ”Eu discuţii cu conducerea am în fiecare zi” VIDEO | Bogdan Lobonţ, deranjat de mai multe întrebări după eşecul cu Universitatea Craiova. ”Eu discuţii cu conducerea am în fiecare zi”
VIDEO | ”Trebuie să avem mai multă siguranţă”. Costel Gâlcă are un început de mandat bun VIDEO | ”Trebuie să avem mai multă siguranţă”. Costel Gâlcă are un început de mandat bun

VIDEO | FC Voluntari - Oţelul Galaţi 1-1. Moldovenii salvează remiza în minutul 90+4

Superliga Publicat de Daian Cutu pe 13 apr 2024

FC Voluntari a încheiat la egalitate pe teren propriu, scor 1-1, cu gruparea Oţelul Galaţi, într-un meci din etapa a patra a play-out-ului din Superligă.

Andrei Dumiter a deschis scorul în minutul 20, după ce a scăpat singur şi l-a învins pe Pap cu un şut din careu. Răzvan Tănasă a irosit o şansă pentru gălăţeni, cinci minute mai târziu, iar Oţelul a dominat repriza secundă, reuşind egalarea în minutul 90+4, când Joao Lameira a înscris cu un şut din afara careului. Oaspeţii au trecut pe lângă victorie la şutul lui Alexandru Pop, din ultimul minut, şi meciul s-a încheiat 1-1.

Oţelul este pe locul secund în play-out, cu 27 de puncte, la egalitate cu Hermannstadt, în timp ce FC Voluntari are 21 de puncte şi este pe locul 6.

VIDEO | FC Voluntari - Oţelul Galaţi 1-1 (Dumiter 20 / Lameira 90+4), în direct la Prima Sport 1! Echipele de start:

• FC Voluntari: Vâlceanu - Ricardinho, Matricardi, Armaş (cpt.) - Boboc, Raţă, Crepulja, Aliji - Dumiter, Nemec, D. Andrei
  • Oţelul: Pap - Zhelev, J. Cisse, Ghiocel, Miguel Silva - Cisotti (cpt.), Zivulic, Teles - Maciel, Rusevic, R. Tănasă

Minutul 90+6: Final de meci! Se termină 1-1.

Minutul 90+4: GOL Oţelul! Lameira profită de un balon respins şi reia cu un şut perfect plasat de la 20 de metri.

Minutul 80: O nouă ocazie pentru oaspeţi! Execuţia cu capul a lui Cisse a lovit bara.

Minutul 65: Cisotti trage elegant de un adversar şi reia din din alergare în plasa laterală.

Minutul 58: Malle trage mult peste poartă din 10 metri.

Minutul 45+2: Pauză! FC Voluntari conduce cu 1-0.

Minutul 44: Dumiter scapă pe contraatac şi îl driblează pe Pap. Cisse se repliează şi reuşeşte să respingă în corner o minge ce mergea în poarta goală.

Minutul 40: Andrei şutează în braţele portarului de lângă mai mulţi adversari.

Minutul 25: Telles reia din careu pe lângă poartă. Unghiul de şut a fost unul dificil.

Minutul 20: GOL FC Voluntari! Dumiter păcăleşte pasul la offside al adversarilor şi scapă singur cu Pap, pe care îl învinge.

Minutul 1: A început partida!

----------------------------------------------

Meciul de la Voluntari se anunţă unul interesant, ambele formaţii fiind într-o formă de zile mari.

După trei etape disputate în play-out, FC Voluntari se clasa pe locul 6, cu 20 de puncte, iar gălăţenii pe 3, cu 26 de puncte.

Ilfovenii vin după victoria şocantă de la Ploieşti, scor 4-0, împotriva Petrolului, iar Oţelul are 3 victorii consecutive în campionat, la care a adăugat şi calificarea neaşteptată în semifinalele Cupei României, contra Universităţii Craiova.

În sezonul regular, ambele meciuri direct s-au încheiat la egalitate: 2-2 la Galaţi şi 1-1 la Voluntari.