Românul care se bucură de respectul etern al lui Cristiano Ronaldo: "El şi mama lui mi-au mulţumit în faţă de două ori" Românul care se bucură de respectul etern al lui Cristiano Ronaldo: "El şi mama lui mi-au mulţumit în faţă de două ori"
"Am învăţat mult de la ei. Au totul: pasează, marchează, bat lovituri libere". Cei doi decari trecuţi de 30 de ani care l-au impresionat pe Ianis "Am învăţat mult de la ei. Au totul: pasează, marchează, bat lovituri libere". Cei doi decari trecuţi de 30 de ani care l-au impresionat pe Ianis
Emoţii pentru CFR. Cei trei adversari posibili pentru turul doi preliminar al Ligii. Tragerea la sorţi e azi, după ora 13:00 Emoţii pentru CFR. Cei trei adversari posibili pentru turul doi preliminar al Ligii. Tragerea la sorţi e azi, după ora 13:00
Vlad Morar, al treilea transfer al celor de la UTA: "Suporterii m-au făcut să vin" Vlad Morar, al treilea transfer al celor de la UTA: "Suporterii m-au făcut să vin"
Răzvan Marin, dorit în Serie A. Eusebio di Francesco îl vrea la Cagliari Răzvan Marin, dorit în Serie A. Eusebio di Francesco îl vrea la Cagliari
Prima campioană de după pandemie în WTA. Fiona Ferro, regină la Palermo Prima campioană de după pandemie în WTA. Fiona Ferro, regină la Palermo

Liga I Publicat pe 5 iul 2020

Poli Iaşi şi Sepsi se întâlnesc în etapa cu numărul 8 din play-out-ul din Casa Liga 1. Meciul transmis în direct de LOOK SPORT a oferit o primă repriză destul de interesantă, în care s-au marcat două goluri. Scorul după primele 45 de minute este 1-1.

Moldovenii au deschis scorul în minutul 25, prin Luckassen, care a profitat de o gafă uriaşă a portarului Niczuly. Oaspeţii s-au trezit destul de repede şi au egalat în minutul 43, prin Fulop, care a marcat cu o lovitură de cap.

Iaşiul are neapărată nevoie de victorie pentru a scăpa de pericolul locurilor retrogradabile, în timp ce Sepsi are şase puncte peste linia roşie.