Formula 1 | Hülkenberg va părăsi Haas şi va deveni primul recrut al Audi

Ultimă oră! Transferul lui Coman în Qatar, prăbuşit? Becali a făcut anunţul: ”Poate să îmi aducă 50 de milioane şi să îl dau cu 5 milioane?”

Cine ar trebui să apare la EURO? Verdict clar dat: ”El are o mare problemă la centrări!” | VIDEO EXCLUSIV

E gata! Cine va arbitra derby-ul FCSB – Farul. Echipa lui Becali poate câştiga titlul

Romario s-a antrenat pentru prima dată în 16 ani: "Sunt rupt de oboseală, o să vină targa să mă ia"

Seară de Cannes la Cinemaraton dedicată regizorului Cristian Mungiu Seară de Cannes la Cinemaraton dedicată regizorului Cristian Mungiu

VIDEO | Gică Hagi, nemulţumit de arbitraj, după egalul cu UTA: ”A fost penalty clar!”

Farul Constanta Publicat pe 18 iul 2021

Gică Hagi, antrenorul Farului Constanţa, s-a arătat nemulţumit de arbitraj la finalul remizei albe înregistrate în prima etapă a Ligii 1 contra UTA-ei. ”Regele” a reclamat un penalty neacordat în prima repriză la Larie şi a evitat să comenteze în detaliu decizia centralului Marcel Bîrsan.

Hagi a lămurit, de asemenea, că palmaresul Farului şi al Viitorului sunt la actuala echipă constănţeană acum, fiind doar o chestiune formală de timp până când va fi recunoscute şi de FRF şi LPF

”Aşa cum a decurs meciul i-am felicitat. Câteodată mai trebuie să şi lupţi. Am întâlnit un adversar care ţine mult de minge şi joacă bine acasă. Am jucători noi, dacă rămâneam în 11 aveam şansa noastră. E un punct bun.

M-am speriat la faza lui Dănuleasă, a avut ghinion săracul. Prima repriză a fost penalty clar la Larie, dacă nici ăla nu a fost... dar mai bine tac. Pe Dassaut nu sunt supărat că a luat roşu. Oricum e bine că s-a terminat 0-0.

E doar începutul. Nici o echipă nu e la potenţial maxim. Am jucători talentaţi, care se cunosc între ei acum. O să revină şi cei de la Olimpiadă.

Lumea se desparte, noi ne-am unit. O singură iubire la Constanţa. Palmaresul? E luat totul de noi. Farul are cea mai bună Academie acum.”, a declarat Gică Hagi, la finalul partidei.

UTA a terminat la egalitate, scor 0-0, meciul disputat, duminică, pe teren propriu, cu Farul Constanţa, în prima etapă a sezonului 2021/2022 al Ligii I.

În minutul 77, Dănuleasă s-a ciocnit, la un duel aerian, cu Roger de la UTA şi jucătorul Farului a rămas întins pe gazon. Jucătorii celor două echipe au făcut imediat semne disperate pentru intervenţia medicilor. Dănuleasă a fost scos pe targă de pe teren. Meciul a fost oprit mai multe minute şi Farul a rămas în nouă jucători, deoarece Dussaut fusese eliminat anterior şi Hagi efectuase toate schmbările.

Au evoluat următoarele echipe:

• UTA: Iacob - Vukcevici, Erico, Medjimorec, Şliakov (Bustea '85) - Batha, Passaglia - Roger, Ubbink (Negoescu '90), Miculescu - Hora (Dangubici '60). Antrenor Laszlo Baint;
  • Farul: Tordai - Dussaut, Larie, Mladen, De Nooijer - Mălăele (Grosu '16, Dobosavlevici '56), Pires, Grameni (Purece '57)- Chiţu (Dănuleasă '73), Ad. Petre (Jefte '57), Pitu. Antrenor Gheorghe Hagi.

Cartonaşe galbene: Dussaut '28 şi '70, Mladen '85+5.

Cartonaş roşu: Dussaut '70.

Arbitri:  Marcel Bîrsan – Sebastian Eugen Gheorghe, Andrei Constantinescu – Szabolcs Kovacs.

Observator: Zoltan Szekely.