Simona Halep, destăinuiri despre momentul în care a aflat că a fost depistată pozitiv. ”A fost ca şi cum m-ar fi lovit un camion” Simona Halep, destăinuiri despre momentul în care a aflat că a fost depistată pozitiv. ”A fost ca şi cum m-ar fi lovit un camion”
A fost lucrat Adi Mutu de jucătorii străini ai CFR-ului? ”Am vorbit cu oameni din cadrul echipei!” | VIDEO EXCLUSIV A fost lucrat Adi Mutu de jucătorii străini ai CFR-ului? ”Am vorbit cu oameni din cadrul echipei!” | VIDEO EXCLUSIV
Preşedintele Universităţii Cluj a anunţat la Fotbal Show cine va fi antrenor în sezonul viitor. ”Are contract pe 2 ani, ne-am stabilit un obiectiv” | VIDEO EXCLUSIV Preşedintele Universităţii Cluj a anunţat la Fotbal Show cine va fi antrenor în sezonul viitor. ”Are contract pe 2 ani, ne-am stabilit un obiectiv” | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Farul - Sepsi 0-1, în direct la Prima Sport 1! Safranko înscrie în secunda 66! VIDEO | Farul - Sepsi 0-1, în direct la Prima Sport 1! Safranko înscrie în secunda 66!
VIDEO | Andrei Rublev s-a calificat în finala turneului de la Madrid. Prestaţie perfectă cu Taylor Fritz VIDEO | Andrei Rublev s-a calificat în finala turneului de la Madrid. Prestaţie perfectă cu Taylor Fritz
”Am informaţii că s-a luat legătura”. Ioan Ovidiu Sabău a anunţat cine l-ar putea înlocui la ”U” Cluj ”Am informaţii că s-a luat legătura”. Ioan Ovidiu Sabău a anunţat cine l-ar putea înlocui la ”U” Cluj

VIDEO | Girona trece la pas de Cadiz şi continuă bătălia pentru podium

La Liga Publicat de Daian Cutu pe 21 apr 2024

Girona a trecut clar pe teren propriu, scor 4-1, de formaţia Cadiz, în etapa a 33-a din La Liga.

Girona s-a impus acasă, pe stadionul Municipal de Montilivi, într-un meci cu o echipă din coada clasamentului La Liga, meci controlat total de formaţia lui Michel. Eric Garcia şi Ivan Martin au marcat golurile primei reprize, în minutele 9 şi 22, iar Dovbyk a făcut 3-0 în minutul 71. Chiar dacă Escalante a înscris pentru Cadiz zece minute mai târziu, Portu a refăcut imediat  diferenţa de trei goluri, în minutul 82, şi Girona a bifat a 21-a victorie stagională.

Echipa catalană este pe locul 3 în clasament, cu 68 de puncte, şi încearcă să reziste atacului pe care Atletico Madrid (61 de puncte) încearcă să îl dea pentru ultima poziţie a podiumului.