FRF a anunţat echipele care au primit licenţa pentru cupele europene! Ce se întâmplă cu Corvinul Hunedoara FRF a anunţat echipele care au primit licenţa pentru cupele europene! Ce se întâmplă cu Corvinul Hunedoara
Irina Bara a fost învinsă în sferturi la turneul de la Oeiras Irina Bara a fost învinsă în sferturi la turneul de la Oeiras
Canotaj | Patru echipaje tricolore s-au calificat vineri în finalele pentru medalii. În total, sunt zece bărci ale României în finalele A

Apariţie specială la Paris! România va avea reprezentare în concursul de iahting Apariţie specială la Paris! România va avea reprezentare în concursul de iahting
5 vinuri româneşti pentru Paşte de la 4 experţi Unvinpezi.ro 5 vinuri româneşti pentru Paşte de la 4 experţi Unvinpezi.ro
Formula 1 | Hülkenberg va părăsi Haas şi va deveni primul recrut al Audi

VIDEO | Haaland adoră Liga Campionilor! Bilanţ fabulos al norvegianului: 11 goluri în 9 meciuri

Champions League Publicat de Andrei Ionascu pe 21 oct 2020

Erling Haaland continuă să facă senzaţie în Liga Campionilor. Atacantul norvegian în vârstă de 20 de ani a înscris singurul gol al Borussiei Dortmund în eşecul din deplasare cu Lazio Roma, scor 1-3, în grupele Ligii Campionilor. Haaland are 11 goluri în 9 meciuri jucate în UCL.

Erling Haaland a înscris în minutul 71 al partidei de la Roma, cu un şut în forţă din interiorul careului.

Cotat la 80 de milioane de euro, Haaland a venit la Borussia Dortmund în luna ianuarie a acestui an. Atacantul norvegian are 23 de goluri şi 6 pase decisive în 26 de meciuri pentru echipa germană, în toate competiţiile.

Ciro Immobile a deschis scorul pentru Lazio în minutul 6. Gazdele şi-au dublat avantajul în minutul 23, după golul lui Luiz Felipe. Akpa Akpro a stabilit scorul final, 3-1, după reuşita din minutul 76.

Toate golurile înscrise în faza grupelor Ligii Campionilor pot fi văzute pe looksport.ro!

Sursa foto: Twitter Dortmund