Canotaj | Patru echipaje tricolore s-au calificat vineri în finalele pentru medalii. În total, sunt zece bărci ale României în finalele A

Apariţie specială la Paris! România va avea reprezentare în concursul de iahting Apariţie specială la Paris! România va avea reprezentare în concursul de iahting
5 vinuri româneşti pentru Paşte de la 4 experţi Unvinpezi.ro 5 vinuri româneşti pentru Paşte de la 4 experţi Unvinpezi.ro
Formula 1 | Hülkenberg va părăsi Haas şi va deveni primul recrut al Audi

Ultimă oră! Transferul lui Coman în Qatar, prăbuşit? Becali a făcut anunţul: ”Poate să îmi aducă 50 de milioane şi să îl dau cu 5 milioane?”

Cine ar trebui să apare la EURO? Verdict clar dat: ”El are o mare problemă la centrări!” | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | IREAL Madrid. Eşec istoric pentru 'galactici' cu Sheriff Tiraspol! Moldovenii au maximum de puncte după primele două runde ale Ligii Campionilor

Champions League Publicat de Andrei Ionascu pe 29 sep 2021

Real Madrid a bifat unul dintre cele mai proaste rezultate din istoria acestui club în Liga Campionilor. 'Galacticii' au pierdut pe teren propriu cu Sheriff Tiraspol, scor 1-2, în runda a doua din Grupa D, în direct pe Look Sport 2 şi www.primaplay.ro. Echipa moldoveană, aflată în premieră în grupele competiţiei, este liderul clasamentului grupei.

Real Madrid a controlat prima repriză, dar Sheriff a deschis scorul după primul şut pe poartă, în minutul 25, prin Jasur Yakhshiboev.

În minutul 63, Vinicius Jr a obţinut un penalty pentru Real Madrid, după consultarea sistemului VAR.

Karim Benzema a înscris de la 11 metri în minutul 65. Atacantul francez a stabilit un record în Liga Campionilor, după ce a înscris în 17 ediţii diferite ale competiţiei, lucru nemaiîntâlnit până acum.

În minutul 72, Bruno a înscris pentru Sheriff Tiraspol, dar reuşita a fost anulată pentru un ofsaid evident.

Echipa din Republica Moldova a dat lovitura în minutul 89 pe ‘Santiago Bernabeu’. Luxemburghezul Sebastien Thill a prins un şut fabulos la vinclul porţii, din voleu, cu piciorul stâng.

Sheriff Tiraspol, debutantă în grupele Ligii Campionilor, are maximum de puncte după primele două runde (2-0 cu Şahtior) şi este liderul Grupei D, urmată de Real Madrid, Inter Milano şi Şahtior Doneţk.

Sursa foto: profimediaimages.ro, uefa.com