VIDEO | FCSB - Farul 2-1. E gata! A venit titlul aşteptat de 9 ani VIDEO | FCSB - Farul 2-1. E gata! A venit titlul aşteptat de 9 ani
VIDEO | Leverkusen - Stuttgart 2-2. ”Aspirinele” îşi păstrează din nou dramatic seria de invincibilitate VIDEO | Leverkusen - Stuttgart 2-2. ”Aspirinele” îşi păstrează din nou dramatic seria de invincibilitate
Campioana UBT Cluj şi vicecampioana CSM Oradea conduc cu 2-0 la general în semifinalele Ligii Naţionale Campioana UBT Cluj şi vicecampioana CSM Oradea conduc cu 2-0 la general în semifinalele Ligii Naţionale
Juventus - AC Milan 0-0. ”Derby alb” în Serie A Juventus - AC Milan 0-0. ”Derby alb” în Serie A
Anthony Joshua anunţă că următorul său meci va avea loc în septembrie Anthony Joshua anunţă că următorul său meci va avea loc în septembrie
VIDEO | Florinel Coman, marele absent al duelului de titlu cu Farul VIDEO | Florinel Coman, marele absent al duelului de titlu cu Farul

VIDEO | Juventus - Udinese 0-1. Etapa din Italia se termină cu o mare surpriză

Serie A Publicat de Daian Cutu pe 12 feb 2024

Udinese a învins luni seara, în deplasare, scor 1-0, formaţia Juventus Torino, în etapa a 24-a din Serie A.

Udinese a reuşit să deschidă scorul la Torino, în minutul 25, prin Lautaro Giannetti, iar răspunsul „Bătrănei Doamne” a venit la ratările lui Milik, din minutele 29 – când nu a ajuns la mingea trimisă excelent de Cambiaso, şi 42 – când a salvat portarul oaspeţilor, Okoye. Juventus a avut gol anulat în minutul 59, la Milik, dar nu a mai pus în pericol poarta oaspeţilor până în minutul 82, când a ratat Kenan Yildiz.

Udinese s-a impus cu 1-0 şi a urcat pe locul 15 în clasament, cu 22 de puncte, în timp ce Juventus are 53 de puncte şi se află pe poziţia secundă. În ultimele trei etape, torinezii au obţinut un singur punct, acasă, cu Empoli.