VIDEO | Tensiuni mari la Petrolul. Fanii nu au digerat eşecul cu Botoşani şi i-au băgat în şedinţă pe jucători VIDEO | Tensiuni mari la Petrolul. Fanii nu au digerat eşecul cu Botoşani şi i-au băgat în şedinţă pe jucători
Decizie interesantă luată de Bogdan Lobonţ! A titularizat un portar de 17 ani cu Universitatea Craiova Decizie interesantă luată de Bogdan Lobonţ! A titularizat un portar de 17 ani cu Universitatea Craiova
VIDEO | Petrolul - FC Botoşani 1-2. Puncte uriaşe obţinute de moldoveni VIDEO | Petrolul - FC Botoşani 1-2. Puncte uriaşe obţinute de moldoveni
VIDEO | Rapid - Universitatea Craiova, ASTĂZI, de la 20:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Echipele de start VIDEO | Rapid - Universitatea Craiova, ASTĂZI, de la 20:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Echipele de start
Masură drastică în play-off-ul ligii secunde! Salariile jucătorilor şi staff-ului au fost diminuate cu 25% Masură drastică în play-off-ul ligii secunde! Salariile jucătorilor şi staff-ului au fost diminuate cu 25%
”Este ultima speranţă pentru a-l avea apt”. Eforturi uriaşe pentru ca Andrei Burcă să joace la EURO ”Este ultima speranţă pentru a-l avea apt”. Eforturi uriaşe pentru ca Andrei Burcă să joace la EURO

VIDEO | Mallorca - Real Madrid 0-1. Golul de generic semnat de Tchouameni îi apropie pe ”galactici” de titlu

La Liga Publicat de Daian Cutu pe 13 apr 2024

Real Madrid a întrecut cu scorul de 1-0, în deplasare, gruparea Mallorca, în etapa a 31-a din La Liga.

Madrilenii au avut o bară în prima repriză, prin Jude Bellingham, şi au marcat unicul gol al înfruntării imediat după pauză, în minutul 48, când a înscris Aurelien Tchouameni, cu o execuţie superbă de la distanţă.

Real s-a impus la limită, cu 1-0, şi este pe primul loc în clasament, cu 78 de puncte.

Mallorca ocupă doar locul 15, cu 31 de puncte.