5 vinuri româneşti pentru Paşte de la 4 experţi Unvinpezi.ro 5 vinuri româneşti pentru Paşte de la 4 experţi Unvinpezi.ro
Formula 1 | Hülkenberg va părăsi Haas şi va deveni primul recrut al Audi

Ultimă oră! Transferul lui Coman în Qatar, prăbuşit? Becali a făcut anunţul: ”Poate să îmi aducă 50 de milioane şi să îl dau cu 5 milioane?”

Cine ar trebui să apare la EURO? Verdict clar dat: ”El are o mare problemă la centrări!” | VIDEO EXCLUSIV

E gata! Cine va arbitra derby-ul FCSB – Farul. Echipa lui Becali poate câştiga titlul

Romario s-a antrenat pentru prima dată în 16 ani: "Sunt rupt de oboseală, o să vină targa să mă ia"

VIDEO | Mehdi Taremi scrie istorie în Liga Campionilor, deşi Porto a fost eliminată! Recordul stabilit după 'foarfeca' fabuloasă de la Sevilla

Champions League Publicat de Andrei Ionascu pe 14 apr 2021

FC Porto s-a oprit în sferturile de finală ale Ligii Campionilor, deşi a câştigat meciul retur cu Chelsea Londra, scor 1-0, la Sevilla, în direct pe Look Sport. Portughezii au pierdut manşa tur cu 2-0. Iranianul Mehdi Taremi a înscris un gol senzaţional, din foarfecă laterală, şi a stabilit un record în Liga Campionilor.

Taremi a fost introdus pe teren în minutul 63. Atacantul în vârstă de 28 de ani a înscris în minutul 90+4, printr-o execuţie acrobatică de mare calitate.

Taremi este primul iranian care înscrie într-un meci din sferturile de finală ale Ligii Campionilor.

Mehmi Taremi, transferat de Porto de la Rio Ave în august 2020, are două goluri şi o pasă decisivă în acest sezon al Ligii Campionilor, în 6 meciuri.

Totodată, golul din minutul 90+4 este o premieră negativă pentru Chelsea, din 2005 încoace. Londonezii n-au mai primit un gol atât de târziu în meci de la reuşita lui Mehmet Scholl de la Bayern Munchen, în aprilie 2005.

Sursa foto: Twitter UEFA Champions League