VIDEO | Borussia Dortmund - PSG 1-0. Nemţii iau prima opţiune pentru calificarea în finala Ligii Campionilor VIDEO | Borussia Dortmund - PSG 1-0. Nemţii iau prima opţiune pentru calificarea în finala Ligii Campionilor
Victor Piţurcă, deloc impresionat de Florinel Coman. ”Este invizibil! Dispare mult din joc!” Victor Piţurcă, deloc impresionat de Florinel Coman. ”Este invizibil! Dispare mult din joc!”
”M-am decis să nu mai susţin echipa”. Un club din Liga 2 rămâne fără finanţator ”M-am decis să nu mai susţin echipa”. Un club din Liga 2 rămâne fără finanţator
"Au început negocierile cu agentul lui”. Clubul care face tot posibilul să îl aibă pe Risto Radunovic "Au început negocierile cu agentul lui”. Clubul care face tot posibilul să îl aibă pe Risto Radunovic
S-a aflat motivul pentru care Jannik Sinner s-a retras de la Madrid Open S-a aflat motivul pentru care Jannik Sinner s-a retras de la Madrid Open
Dennis Man şi Valentin Mihăilă au pus umărul la revenirea Parmei în Serie A! Dennis Man şi Valentin Mihăilă au pus umărul la revenirea Parmei în Serie A!

VIDEO | Mihai Iosif, antrenorul momentului în Liga 2. "A funcţionat totul perfect" Mesaj pentru fanii Rapidului

Rapid Publicat de Andrei Ionascu pe 15 apr 2021

Rapid Bucureşti are victorii pe linie în play-off-ul Ligii 2, după 2-1 la Timişoara cu ASU Poli, în direct pe Look Sport+. Giuleştenii au fost conduşi până în minutul 87, dar au revenit incredibil. Antrenorul Mihai Iosif a declarat că

Rapid a urcat pe primul loc în clasament, la egalitate de puncte cu FC U Craiova. Rapid este singura echipă din play-off care a câştigat toate meciurile.

La Timişoara, ASU Poli a deschis scorul în minutul 30, prin Alin Ignea. În minutul 86, Rapid a primit un penalty. Adrian Bălan a transformat lovitura de la 11 metri.

Rapid a dat lovitura pe contraatac, în minutul 90+2, iar Antonio Sefer a înscris, după ce scăpat singur cu portarul.

"Am început puţin mai greu. Am trăit cu toţii meciul, probabil, la intensitate maximă, aşa cum le-am trăit şi pe ultimele patru. Ne bucurăm de victorie. Orice punct este foarte important, sunt foarte mult etape de disputat, trebuie să adunăm punct cu punct.

A funcţionat totul perfect. E la fel de greu ca şi celelalte (n.r. - meciul cu FC U Craiova), jucăm cu cei care sunt braţ la braţ cu noi. Din păcate, avem foarte puţine zile pentru recuperare şi sper să le fructificăm cât putem de bine.

(mesaj pentru fanii Rapidului) Să le trăiască şi pe celelalte la fel (n.r. - meciurile), că aşa simt că trăiesc, şi sperăm ca la final să fie fericiţi. Le simţim lipsa fizică, dar în inima noastră îi simţim pe toţi", a spus Mihai Iosif.