FRF a anunţat echipele care au primit licenţa pentru cupele europene! Ce se întâmplă cu Corvinul Hunedoara FRF a anunţat echipele care au primit licenţa pentru cupele europene! Ce se întâmplă cu Corvinul Hunedoara
Irina Bara a fost învinsă în sferturi la turneul de la Oeiras Irina Bara a fost învinsă în sferturi la turneul de la Oeiras
Canotaj | Patru echipaje tricolore s-au calificat vineri în finalele pentru medalii. În total, sunt zece bărci ale României în finalele A

Apariţie specială la Paris! România va avea reprezentare în concursul de iahting Apariţie specială la Paris! România va avea reprezentare în concursul de iahting
5 vinuri româneşti pentru Paşte de la 4 experţi Unvinpezi.ro 5 vinuri româneşti pentru Paşte de la 4 experţi Unvinpezi.ro
Formula 1 | Hülkenberg va părăsi Haas şi va deveni primul recrut al Audi

VIDEO | Mihai Iosif nu e mulţumit: "Noi am pierdut meciul, nu l-au câştigat ei!". Când vor juca rapidiştii pe noul stadion

Rapid Publicat pe 22 ian 2022

Învinsă de Universitatea Craiova (1-0) într-un meci în care a avut o singură ocazie clară de a marca, Rapid a rămas în afara locurilor de play-off, pe poziţia a şaptea, iar prestaţia din Bănie l-a dezamăgit pe Mihai Iosif.
Antrenorul giuleştenilor a venit foarte supărat la interviul de după joc şi le-a reproşat oamenilor săi de atac puţinele momente în care au putut fi periculoşi în preajma porţii lui Pigliacelli. Vestea bună? Rapidiştii se pregătesc de priml meci pe noul stadion Giuleşti:

"Mi s-a părut un meci echilibrat în urma căruia cred că puteam pleca cu un punct. Nu am avut limpezimea necesară în ultimii 20 de metri, atacanţii nu au atacat colţul scurt. Dacă eram atenţi, puteam înscrie. Noile achiziţii sunt de o săptămână lângă noi, încercăm să-i integrăm. Avem nevoie de puncte, nu de altceva, nu pot spune că sunt foarte fericit în acest moment.

Toate meciurile sunt foarte, foarte grele. E un campioant echilibrat. Sper să luăm cele trei puncte la meciul următor, dacă astăzi nu am reuşit. Ştirile astea sunt de adormit copiii, nu pentru noi, nişte ştiri pe surse. Ce să vă spun? Nu m-aţi auzit vreodată să vă spun că am avut patru absenţi azi - Grigore, Ioniţă, Belu şi Hristei. Noi am pierdut meciul, nu l-au câştigat ei, dar mergem mai departe. Nu cred că mai urmează vreun transfer. Sper în două sau trei săptămâni să putem juca pe Giuleşti. Avem aceşti suporteri minunaţi cărora le mulţumesc, îmi pare rău că nu i-am putut face fericiţi", a declarat Iosif, la finalul celor 90 de minute din Bănie.