Victor Wembanyama a fost desemnat cel mai bun debutant al anului Victor Wembanyama a fost desemnat cel mai bun debutant al anului
Halterofilul Oleksandr Pielieshenko, care a participat la JO de la Rio, a murit pe front în Ucraina Halterofilul Oleksandr Pielieshenko, care a participat la JO de la Rio, a murit pe front în Ucraina
VIDEO | PSG - Borussia Dortmund, astăzi, de la ora 22:00, în direct la Prima Sport 1! Parizienii, în continuare favoriţi VIDEO | PSG - Borussia Dortmund, astăzi, de la ora 22:00, în direct la Prima Sport 1! Parizienii, în continuare favoriţi
VIDEO | Gloria Buzău - Unirea Slobozia, astăzi, de la ora 19:00, în direct la Prima Sport 1! Gazdele pot promova în Superliga VIDEO | Gloria Buzău - Unirea Slobozia, astăzi, de la ora 19:00, în direct la Prima Sport 1! Gazdele pot promova în Superliga
VIDEO | Crystal Palace - Manchester United 4-0. Eşec usturător suferit de ”diavolii roşii” VIDEO | Crystal Palace - Manchester United 4-0. Eşec usturător suferit de ”diavolii roşii”
VIDEO | Udinese - Napoli 1-1. Gazdele au egalat în minutul 90+2 VIDEO | Udinese - Napoli 1-1. Gazdele au egalat în minutul 90+2

VIDEO | Penalty controversat dictat de Cătălin Popa împotriva FCSB-ului: "Aşa se pot da zece pe meci!". MM Stoica, reacţie în timpul meciului

Superliga Publicat pe 14 feb 2021

FCSB are probleme în meciul cu Hermannstadt, de la Sibiu! Gazdele au deschis scorul rapid, în minutul 11, după un penalty controversat dictat de arbitrul Cătălin Popa.

O lovitură liberă de pe stânga şi o recentrare cu capul au dus mingea într-o poziţie periculoasă, la Bagaric, şi l-au obligat pe Andrei Vlad să iasă rapid din poartă în întâmpinarea adversarului. Deşi se afla în careul de şase metri, tânărul goalkeeper al FCSB-ului a evitat o intervenţie agresivă, dar, chiar şi aşa, Popa a considerat că şi-a lovit adversarul şi a arătat fără dubii punctul cu var, decizie care a atras protestele vehemente ale roş-albaştrilor, în frunte cu căpitanul Florin Tănase: "Până acum, aveam o medie de un penalty/meci neacordat, de regulă la 0-0. Acum, avem în sfârşit parte de o schimbare. Penalty inventat contra noastră!", a fost mesajul lui MM Stoica, în timpul meciului.

"Eu nu pot să înţeleg, totuşi! Vlad a rămas pe loc, e un contact asumat de ambii jucători, e judecat cam prea în detaliu acest contact. E adevărat că Bagaric dă mingea pe lângă portar, dar nu-i provoacă Vlad acea cădere. Mi se pare ciudat, sigur, în regulament scrie că mingea e în joc şi portarul loveşte mingea jucătorul care a jucat, dar ăla numai şut nu e. Aşa se pot da zece penalty-uri pe meci", a spus Mădălin Negoiţă, comentatorul meciului transmis în direct de Look Sport+.

Imediat, Romario Pires a transformat cu siguranţă lovitura de la 11 metri şi i-a adus pe sibieni în avantaj.