VIDEO | Şelimbăr - Gloria Buzău 2-1. Al doilea loc ce duce în Superliga rămâne în joc VIDEO | Şelimbăr - Gloria Buzău 2-1. Al doilea loc ce duce în Superliga rămâne în joc
Joe Biden o va onora pe înotătoarea Katie Ledecky cu ”Medalia Libertăţii” Joe Biden o va onora pe înotătoarea Katie Ledecky cu ”Medalia Libertăţii”
Finalul unei epoci! Marco Reus a anunţat că va părăsi pe Borussia Dortmund la finalul sezonului Finalul unei epoci! Marco Reus a anunţat că va părăsi pe Borussia Dortmund la finalul sezonului
Scandal în toată regula la Rapid! Doi jucători, la un pas de bătaie în vestiar Scandal în toată regula la Rapid! Doi jucători, la un pas de bătaie în vestiar
Tony, faţă în faţă cu cele mai importante meciuri ale sezonului. ”Ca două finale de Liga Campionilor” Tony, faţă în faţă cu cele mai importante meciuri ale sezonului. ”Ca două finale de Liga Campionilor”
Schimbare majoră decisă de UEFA pentru EURO 2024. Veste foarte bună pentru ”tricolori” Schimbare majoră decisă de UEFA pentru EURO 2024. Veste foarte bună pentru ”tricolori”

VIDEO | Portugalia - Suedia 5-2. Lusitanii s-au impus clar şi fără Cristiano Ronaldo

Fotbal Internațional Publicat de Daian Cutu pe 22 mar 2024

Echipa naţională a Portugaliei a dispus joi seara, acasă, cu scorul de 5-2 de reprezentativa Suediei, într-un meci amical disputat la Guimaraes.

Lusitanii, fără Cristiano Ronaldo, au condus cu 3-0 la pauză, după ce Rafael Leao a deschis scorul în minutul 24, iar Matheus Nunes şi Brunos Fernandes l-au majorat în minutele 33 şi 45. Bruma a înscris şi el în minutul 50, dar nordicii au redus din diferenţă un minut mai târziu, prin Gyokeres. Goncalo Ramos a dus rezultatul la un 5-1 neaşteptat, în minutul 61, oaspeţii înscriind încă odată în minutul 90, prin Gustaf Nilsson, iar Portugalia a învins Suedia cu 5-2.

Alte rezultat din amicalele disputate joi:

Rusia – Serbia 4-0 (An. Miranchuk 22 penalti, Osipenko 32, Al. Miranchuk 55, Sergeyev 90+1);

Belarus – Muntenegru 0-2 (Marusic 27, N. Krstovic 45);

Cipru – Letonia 1-1 (Pittas 34 / Ciganiks 85);

Malta – Slovenia 2-2 (Guillaumier 54, S. Pisani 58 / Sporar 28, Sesko 81).