Lovitură stelară pregătită de Dan Şucu! Presa engleză anunţă cine e super antrenorul pe care îl vrea la Rapid Lovitură stelară pregătită de Dan Şucu! Presa engleză anunţă cine e super antrenorul pe care îl vrea la Rapid
Naţionala de handbal a României, victorie mare, în faza play-off a CM din 2025 Naţionala de handbal a României, victorie mare, în faza play-off a CM din 2025
Un mare fotbalist francez îl sfătuieşte pe Mbappe să plece în Arabia Saudită Un mare fotbalist francez îl sfătuieşte pe Mbappe să plece în Arabia Saudită
VIDEO | Corvinul - Csikszereda 3-1. Ciucanii au un final de play-off foarte slab VIDEO | Corvinul - Csikszereda 3-1. Ciucanii au un final de play-off foarte slab
”Vedem dacă va accepta”. FCSB vrea să îşi asigure serviciile unui fotbalist experimentat ”Vedem dacă va accepta”. FCSB vrea să îşi asigure serviciile unui fotbalist experimentat
E gata! ”U” Cluj are antrenor! A semnat pe doi ani E gata! ”U” Cluj are antrenor! A semnat pe doi ani

VIDEO | Scandal de proporţii la finalul meciului Beşiktaş - Karagumruk 1-2! Jucătorii s-au luat la bătaie

Superlig Publicat de Andrei Ionascu pe 12 mai 2021

Beşiktaş Istanbul riscă să rateze câştigarea titlului în Turcia pe ultima sută de metri, după ce a suferit al doilea eşec consecutiv, 1-2 pe teren propriu cu Karagumruk, în direct pe Look Sport. La finalul partidei, jucătorii celor două echipe s-au încăierat pe drumul către vestiare.

Cu o etapă înainte de finalul campionatului, Beşiktaş şi Galatasaray Istanbul sunt la egalitate de puncte, iar Fenerbahce este la două puncte în urmă.

Beşiktaş a pierdut în mod neaşteptat confruntarea cu o echipă de mijlocul clasamentului în Turcia. Karagumruk a deschis scorul în minutul 39, prin Bertolacci, fost jucător la AS Roma.

Beşiktaş a egalat în minutul 54, prin Ghezzal. Misiunea gazdelor părea să fie mai uşoară după eliminarea lui Zukanovic, în minutul 77. Dar oaspeţii au fost cei care au dat lovitura pe final de meci, prin Borini (80’), fost atacant la Roma şi Milan.

După încheierea partidei, s-au împărţit pumni şi picioare pe drumul către vestiare. Potrivit Cymhuriyet, în conflict s-au implicat inclusiv cei doi antrenori.

În ultima etapă din SuperLiga Turciei, Beşiktaş joacă în deplasare cu Goztepe, Galatasaray are meci acasă cu Malatyaspor, iar Fenerbahce este obligată să câştige cu Kayserispor.