FRF a anunţat echipele care au primit licenţa pentru cupele europene! Ce se întâmplă cu Corvinul Hunedoara FRF a anunţat echipele care au primit licenţa pentru cupele europene! Ce se întâmplă cu Corvinul Hunedoara
Irina Bara a fost învinsă în sferturi la turneul de la Oeiras Irina Bara a fost învinsă în sferturi la turneul de la Oeiras
Canotaj | Patru echipaje tricolore s-au calificat vineri în finalele pentru medalii. În total, sunt zece bărci ale României în finalele A

Apariţie specială la Paris! România va avea reprezentare în concursul de iahting Apariţie specială la Paris! România va avea reprezentare în concursul de iahting
5 vinuri româneşti pentru Paşte de la 4 experţi Unvinpezi.ro 5 vinuri româneşti pentru Paşte de la 4 experţi Unvinpezi.ro
Formula 1 | Hülkenberg va părăsi Haas şi va deveni primul recrut al Audi

VIDEO | Teja a oferit declaraţia serii, după eşecul cu CFR Cluj. "Îmi doresc să iau campionatul, să fiu în play-off, să fiu cel mai bun"

Gaz Metan Mediaș Publicat de Andrei Ionascu pe 21 feb 2021

Gaz Metan Mediaş a pierdut meciul de pe teren propriu cu CFR Cluj, scor 0-1, în etapa a 24-a din Liga 1, în direct pe Look Sport+. Medieşenii au şanse minime pentru calificarea în play-off, dar antrenorul Mihai Teja este foarte ambiţios şi a declarat, în mod surprinzător, că vrea să câştige campionatul, deşi a recunoscut că echipa lui a fost surclasată de CFR Cluj.

La Mediaş, CFR Cluj a jucat mai bine şi a avut mai multe ocazii de gol. Raportul şuturilor pe poartă a fost 6-2.

Billel Omrani, introdus pe teren în minutul 73, a înscris în minutul 75. Ultima reuşită a atacantului francez data din 1 decembrie 2019.

Este a doua înfrângere la rând pentru Gaz Metan Mediaş, care este la 7 puncte de ultimul loc de play-off.

"După aspectul jocului, CFR a avut mai multe ocazii. Vreau să-l felicit pe Buzbuchi, a făcut un meci foarte bun, a apărat foarte bine. Puteam să înscriem cu puţin noroc, dar nu avem acest noroc, nici la Botoşani n-am avut. Facem şi greşeli şi se vede pe tabelă.

Am avut o frică pe care nu o înţeleg. Trebuie să ai personalitate, este greu să te aperi 90 de minute. Dacă nu joci fotbal, n-ai şanse să câştigi puncte. A doua repriză a fost mai bună pentru noi, chiar dacă am luat golul. Nu reuşim să dăm gol, nu avem un vârf autentic, un număr 9. Asta e, sunt dezamăgit şi supărat! Trebuie să îmbunătăţim lucrurile, numai prin muncă, la antrenament.

Din păcate, nu mai luăm campionatul! (râde) Îmi doresc să iau campionatul, să fiu în play-off, să fiu cel mai bun. Trebuie să şi poţi, să ai forţa necesară. Sunt sigur că lucrurile se vor schimba şi că putem să arătăm mult mai bine. Putem să ajungem în play-off, dar trebuie să arăţi forţă pe teren. Nu am avut obiectiv play-off-ul. Trebuie să fim realişti, nu poţi să faci aşa uşor performanţă. Se construieşte o echipă, uşor, uşor. De anul trecut au mai rămas 3-4 jucători, s-au adus mulţi jucători", a spus Mihai Teja.