VIDEO | Barcelona - Valencia 4-2. Catalanii revin pe locul secund, însă mai au şanse infime la titlu VIDEO | Barcelona - Valencia 4-2. Catalanii revin pe locul secund, însă mai au şanse infime la titlu
Nigeria a anunţat numele noului selecţioner Nigeria a anunţat numele noului selecţioner
”După ce au bătut pe FCSB, s-au crezut campioni!”. Vasile Miriuţă ”răsuceşte cuţitul în rana” Giuleştenilor după ce au pierdut şi cu Universitatea Craiova | VIDEO EXCLUSIV

Genoa - Cagliari 3-0. Gazdele îşi asigură rămânerea în Serie A Genoa - Cagliari 3-0. Gazdele îşi asigură rămânerea în Serie A
VIDEO | Bogdan Lobonţ, deranjat de mai multe întrebări după eşecul cu Universitatea Craiova. ”Eu discuţii cu conducerea am în fiecare zi” VIDEO | Bogdan Lobonţ, deranjat de mai multe întrebări după eşecul cu Universitatea Craiova. ”Eu discuţii cu conducerea am în fiecare zi”
VIDEO | ”Trebuie să avem mai multă siguranţă”. Costel Gâlcă are un început de mandat bun VIDEO | ”Trebuie să avem mai multă siguranţă”. Costel Gâlcă are un început de mandat bun

VIDEO | Titlul la MotoGP s-a decis în ultima etapă! Bagnaia a profitat de abandonul lui Martin

Auto-Moto Publicat de Daian Cutu pe 26 nov 2023

Francesco Bagnaia s-a impus duminică în Marele Premiu de la Valencia şi a câştigat cel de-al doilea titlu de campion mondial consecutiv la MotoGP.

Rivalul lui Bagnaia, pilotul spaniol Jorge Martin a căzut şi a abandonat încă din startul cursei de la Valencia, în turul al şaselea, iar italianul de la Ducati a câştigat Gran Premio de la Comunitat Valenciana. Pe locul secund în cursă a venit italianul Fabio di Giannantonio (Gresini), iar pe trei s-a clasat francezul Johann Zarco (Prima Pramac).

În clasamentul general al anului 2023, Francesco Bagnaia a încheiat primul, cu 467 puncte. Pe locul al doilea a terminat Jorge Martin (Prima Pramac), iar locul trei a fost ocupat de italianul Marco Bezzecchi (Mooney VR46).