VIDEO | Rafa Nadal is back! Calificare palpitantă în optimi la Madrid VIDEO | Rafa Nadal is back! Calificare palpitantă în optimi la Madrid
VIDEO | Lord have mercy! Kyrie Irving, aruncarea anului în meciul sezonului! Paul George, "inconştient" de la distanţă VIDEO | Lord have mercy! Kyrie Irving, aruncarea anului în meciul sezonului! Paul George, "inconştient" de la distanţă
”Nu va rămâne din vară”. Nelu Varga a anunţat ce jucător nu vrea Dan Petrescu la CFR ”Nu va rămâne din vară”. Nelu Varga a anunţat ce jucător nu vrea Dan Petrescu la CFR
VIDEO | Rapid - Universitatea Craiova 1-1, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Burmaz egalează VIDEO | Rapid - Universitatea Craiova 1-1, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Burmaz egalează
E gata! Vedeta FCSB nu mai pleacă în această vară! MM Stoica aruncă bomba: ”E peste toţi care au fost!”

Florin Maxim vrea ca elevii săi să joace pentru fani. ”Tribuna e dornică şi vrea să vadă spectacol” Florin Maxim vrea ca elevii săi să joace pentru fani. ”Tribuna e dornică şi vrea să vadă spectacol”

VIDEO | UTA - FC Botoşani 1-0. Arădenii obţin victoria impulsionaţi de peste 5.000 de copii

Superliga Publicat de Daian Cutu pe 5 apr 2024

UTA Arad a câştigat pe teren propriu, 1-0, contra celor de la FC Botoşani, într-un meci din etapa a treia a play-out-ului Superligii.

Golul a fost marcat de Conte ’37.

VIDEO | UTA Arad - FC Botoşani 1-0 (Conte 37), în direct la Prima Sport 1! Echipele de start:

• UTA: Kucher – Căpuşă, Stolnik, Conte, D. Rodrigues - Omondi, Machado, Vulturar - Micovshi, Luckassen, Imoh
  • FC Botoşani: Ducan - Benzar, Sadiku, Şeroni, Ţigănaşu - G. David, Dican, I. Filip - E. Florescu, E. Lopez, Ofosu

Minutul 90+4: Final de meci! UTA se impune cu 1-0.

Minutul 78: Mouaddib primeşte între linii şi trage din afara careului. Portarul celor de la UTA salvează din nou.

Minutul 54: Benzar centrează pe jos. Lopez reia din 5 metri, dar Kucher are o intervenţie fabuloasă.

Minutul 48: Micovschi caută vinclul din afara careului, dar nu prinde cadrul porţii.

Minutul 45+2: Pauză! UTA conduce cu 1-0.

Minutul 37: GOL UTA! Conte se înalţă de lângă mai mulţi adversari şi finalizează cu o lovitură perfectă de cap.

Minutul 31: Lopez a lovit bara cu o execuţie acrobatică din foarfecă.

Minutul 23: Micovschi bate o lovitură liberă pe 5 metri. Mai mulţi jucători arădeni trec pe lângă minge şi nu pot relua.

Minutul 20: Omondi reia din unghi puţin pe lângă poartă.

Minutul 1: A început partida!

------------------------------------

La şapte puncte peste zona de baraj, fără drept de participare în cupele europene şi fără spectatori la meciurile de pe teren propriu, jocul de astăzi este mai mult unul amical pentru UTA.

După două etape disputate în play-out, arădenii ocupă poziţia secundă, cu 24 de puncte.

De cealaltă parte, FC Botoşani are nevoie de puncte ca de aer, fiind în continuare pe ultimul loc în Superligă, cu 14 puncte. Lupta la rămânera în primul eşalon este foarte strânsă, moldovenii fiind la doar 3 puncte de prima poziţie care asigură rămânerea în Superligă.

În sezonul regular, cele două partide directe dintre UTA şi FC Botoşani s-au încheiat identic, cu scorul de 2-2.