FRF a anunţat echipele care au primit licenţa pentru cupele europene! Ce se întâmplă cu Corvinul Hunedoara FRF a anunţat echipele care au primit licenţa pentru cupele europene! Ce se întâmplă cu Corvinul Hunedoara
Irina Bara a fost învinsă în sferturi la turneul de la Oeiras Irina Bara a fost învinsă în sferturi la turneul de la Oeiras
Canotaj | Patru echipaje tricolore s-au calificat vineri în finalele pentru medalii. În total, sunt zece bărci ale României în finalele A

Apariţie specială la Paris! România va avea reprezentare în concursul de iahting Apariţie specială la Paris! România va avea reprezentare în concursul de iahting
5 vinuri româneşti pentru Paşte de la 4 experţi Unvinpezi.ro 5 vinuri româneşti pentru Paşte de la 4 experţi Unvinpezi.ro
Formula 1 | Hülkenberg va părăsi Haas şi va deveni primul recrut al Audi

VIDEO | Vătăjelu, declaraţie nefericită după revenirea lui Papură la Craiova! "Atmosfera este la fel, nu s-a schimbat nimic"

CS Universitatea Craiova Publicat de Andrei Ionascu pe 21 nov 2020

Corneliu Papură nu a revenit cu o victorie pe banca tehnică a Universităţii Craiova, după 0-0 în deplasare cu FC Botoşani. 'Alb-albaştrii' au arătat aceleaşi carenţe pe faza ofensivă, iar fundaşul Bogdan Vătăjelu a declarat că nu s-a schimbat nimic de la numirea lui Papură.

Ambele echipe au cerut penalty: Botoşani în minutul 22, Craiova în minutul 68. Partida a fost arbitrată la centru de către debutantul Bogdan Dumitrache, în condiţiile în care Istvan Kovacs a fost depistat pozitiv la coronavirus înaintea meciului

'Alb-albaştrii' au fost mai insistenţi în repriza a doua, dar Mamut, Nistor şi Bărbuţ au dezamăgit în faţa porţii.

"A fost un meci destul de dificil. Nu ne aşteptam ca Botoşani să facă un astfel de joc mai mult defensiv. Probabil au abordat această partidă având şi ei cazuri în echipă, jucători care le lipsesc. Noi nu ne-am descurcat foarte bine pe spaţiile scurte. Trebuie să mergem înainte.

E mai bine când păstrezi aceeaşi formulă de start, dar asta e vremea pe care o trăim şi trebuie să ne adaptăm. Trebuie să dăm randamentul pe care îl aşteaptă suporterii şi conducerea.

Atmosfera este la fel, nu s-a schimbat nimic, dânsul a mai fost la echipă de două ori. Ştim cum lucrează, ce ne cere şi a venit cu aceeaşi filozofie pe care a mai avut-o înainte. În viaţa unei echipe există astfel de scăderi de formă, e imposibil să o ţii 15-20 de meciuri fără să pierzi. E un lucru pozitiv că nu am luat gol şi ne-am creat destule şanse.

Cupa trebuie să fie un obiectiv, pentru că avem un lot destul de mare. Trebuie să tratăm serios toate competiţiile", a spus Bogdan Vătăjelu la finalul partidei de la Botoşani.

Craiova a urcat provizoriu pe primul loc în clasament, dar poate fi depăşită de FCSB, care va juca la Mediaş, luni.