VIDEO | Laszlo Balint are un final de sezon complicat. ”Ne pare foarte rău că i-am supărat pe suporteri” VIDEO | Laszlo Balint are un final de sezon complicat. ”Ne pare foarte rău că i-am supărat pe suporteri”
VIDEO | Tensiuni mari la Petrolul. Fanii nu au digerat eşecul cu Botoşani şi i-au băgat în şedinţă pe jucători VIDEO | Tensiuni mari la Petrolul. Fanii nu au digerat eşecul cu Botoşani şi i-au băgat în şedinţă pe jucători
Decizie interesantă luată de Bogdan Lobonţ! A titularizat un portar de 17 ani cu Universitatea Craiova Decizie interesantă luată de Bogdan Lobonţ! A titularizat un portar de 17 ani cu Universitatea Craiova
VIDEO | Petrolul - FC Botoşani 1-2. Puncte uriaşe obţinute de moldoveni VIDEO | Petrolul - FC Botoşani 1-2. Puncte uriaşe obţinute de moldoveni
VIDEO | Rapid - Universitatea Craiova, ASTĂZI, de la 20:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Echipele de start VIDEO | Rapid - Universitatea Craiova, ASTĂZI, de la 20:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Echipele de start
Masură drastică în play-off-ul ligii secunde! Salariile jucătorilor şi staff-ului au fost diminuate cu 25% Masură drastică în play-off-ul ligii secunde! Salariile jucătorilor şi staff-ului au fost diminuate cu 25%

VIDEO | Chelsea - Everton 6-0. Cole Palmer a înscris patru goluri

Premier League Publicat de Daian Cutu pe 16 apr 2024

Chelsea a învins luni seara, pe teren propriu, scor 6-0, formaţia Everton, în etapa a 33-a din Premier League. Mijlocaşul ofensiv Cole Palmer a înscris patru goluri.

Pe Stamford Bridge Chelsea a avut o primă repriză foarte bună, la capătul căreia a condus cu 4-0. Eroul zilei a fost Cole Palmer, autor a patru goluri. Palmer a deschis scorul în minutul 13 şi l-a majorat în minutul 18, iar în minutul 29 a reuşit hat-trick-ul. Nicolas Jackson a stabilit scorul primei reprize, în minutul 44, iar Cole Palmer a înscris al patrulea său gol în minutul 64.

Rezultatul final a fost stabilit de Alfie Gilchrist, în minutul 90, şi a fost 6-0 pentru londonezi, care îşi continuă seria meciurilor fără înfrângere din campionat şi se află pe locul 9, cu 47 de puncte.

Everton este pe poziţia a 16-a, cu 27 de puncte.