Ionuţ Rada, dezamăgit de deznodământul primei semifinale din Liga Campionilor. ”Îmi doream PSG” | VIDEO EXCLUSIV Ionuţ Rada, dezamăgit de deznodământul primei semifinale din Liga Campionilor. ”Îmi doream PSG” | VIDEO EXCLUSIV
Rapid a anunţat numele noului director sportiv. ”Cred că acest început de drum este unul destul de optimist” Rapid a anunţat numele noului director sportiv. ”Cred că acest început de drum este unul destul de optimist”
Lovitură stelară pregătită de Dan Şucu! Presa engleză anunţă cine e super antrenorul pe care îl vrea la Rapid Lovitură stelară pregătită de Dan Şucu! Presa engleză anunţă cine e super antrenorul pe care îl vrea la Rapid
Naţionala de handbal a României, victorie mare, în faza play-off a CM din 2025 Naţionala de handbal a României, victorie mare, în faza play-off a CM din 2025
Un mare fotbalist francez îl sfătuieşte pe Mbappe să plece în Arabia Saudită Un mare fotbalist francez îl sfătuieşte pe Mbappe să plece în Arabia Saudită
VIDEO | Corvinul - Csikszereda 3-1. Ciucanii au un final de play-off foarte slab VIDEO | Corvinul - Csikszereda 3-1. Ciucanii au un final de play-off foarte slab

Borussia Dortmund a învins Freiburg, RB Leipzig a dispus de Augsburg. Rezultatele înregistrate sâmbătă în Bundesliga

Borussia Dortmund Publicat pe 16 sep 2023

Borussia Dortmund a învins sâmbătă, în deplasare, scor 4-2, formaţia Freiburg, în etapa a patra din Bundesliga. RB Leipzig a dispus cu 3-0 de Augsburg, în aceeaşi etapă.

La Freiburg, pe Europa-Park Stadion, Borussia Dortmund a deschis scorul, în minutul 11, la golul lui Hummels, însă gazdele au preluat conducerea în numai patru minute, în prelungirile primei reprize. Mai întâi a marcat Lucas Höler, în minutul 45+2, pentru ca în minutul 45+6 să înscrie şi Nicolas Höfler.

Donyell Malen a adus egalarea pentru oaspeţi, în minutul 61, iar gazdele au rămas în zece din minutul 81, după eliminarea lui Nicolas Höfler. În minutul 88 Mats Hummels a reuşit dubla şi a adus în avantaj Borussia, scorul final fiind stabilit de Marco Reus, în minutul 90+2.

Dortmund a adunat 8 puncte în primele patru etape şi este pe locul 7 în campionat.

Într-un alt meci, RB Leipzig a învins cu 3-0 pe Augsburg, un scor stabilit încă din minutul 27. Leipzig e pe locul 3 în Bundesliga, cu 9 puncte.