Steaua Bucureşti, înfrângere cu CN Sabadell şi ratează semifinalele LEN Euro Cup Steaua Bucureşti, înfrângere cu CN Sabadell şi ratează semifinalele LEN Euro Cup
Gigi Becali şi-a pierdut răbdarea cu jucătorul de la FCSB şi s-a decis! „Să vedem dacă ne putem baza pe el” Gigi Becali şi-a pierdut răbdarea cu jucătorul de la FCSB şi s-a decis! „Să vedem dacă ne putem baza pe el”
Antrenorul, favorit să o preia pe AC Milan. Alegerea interesantă a clubului din Serie A Antrenorul, favorit să o preia pe AC Milan. Alegerea interesantă a clubului din Serie A
OUT de la Rapid, până la finalul sezonului! Anunţul făcut de formaţia din Giuleşti OUT de la Rapid, până la finalul sezonului! Anunţul făcut de formaţia din Giuleşti
Decizia luată de CIO dacă niciun palestinian nu se califică la Jocurile Olimpice Decizia luată de CIO dacă niciun palestinian nu se califică la Jocurile Olimpice
Joan Chelimo Melly a stabilit un nou record al României, în proba de 10 kilometri Joan Chelimo Melly a stabilit un nou record al României, în proba de 10 kilometri

VIDEO | Epilogul optimilor Champions League! Atletico s-a impus la loviturile de departajare

Champions League Publicat de Tudor Moisa pe 14 mar 2024

Epilogul optimilor Champions League se joacă astăzi la Prima Sport şi online pe PrimaPlay.ro.

Pe Prima Sport 1, Atletico a învins-o pe Inter, scor 2-1, după ce pierduse în Italia, cu 1-0. Spaniolii au avut nervii mai tari la loviturile de departajare şi s-au impus cu 3-2!

Atletico Madrid - Inter 2-1 (Griezmann 35, Depay 87 / Dimarco 33)

Echipele de start

• Atletico Madrid: Oblak - Molina, Savic, Witsel, Hermoso, Lino - Llorente, Koke, de Paul - Morata, Griezmann.

• Inter: Sommer - Pavard, de Vrij, Bastoni - Dumfries, Barella, Calhanoglu, Mkhitaryan, Dimarco - Martinez, Thuram.

Penalti 5 Inter: Lautaro ratează! Atletico învinge cu 3-2 la loviturile de departajare!

Penalti 4 Atletico: Correa marchează! 3-2 pentru Atletico!

Penalti 4 Inter: Acerbi marchează! 2-2!

Penalti 3 Atletico: Riquelme marchează! 2-1 pentru Atletico!

Penalti 3 Inter: Klassen ratează! 1-1!

Penalti 2 Atletico: Saul ratează! 1-1!

Penalti 2 Inter: Alexis Sanchez ratează! 1-1!

Penalti 1 Atletico: Depay marchează! 1-1!

Penalti 1 Inter: Calhanogu marchează! 1-0 pentru Inter!

Minutul 120: Urmează loviturile de departajare!

Minutul 96: Depay continuă festivalul ratărilor! Sommer are o intervenţie fabuloasă!

Minutul 90+3: OCAZIE MONUMENTALĂ ATLETICO! Madrilenii puteau rezolva calificarea în ultimul minut!

Minutul 87: GOL ATLETICO! A treia oară e cu noroc pentru Depay!

Minutul 85: O nouă ocazie uriaşă pentru Depay! Şutul olandezului nimereşte bara.

Minutul 81: Atletico putea restabili egalitatea la general, dar Depay nu fructifică o ocazie uriaşă.

Minutul 35: GOL ATLETICO! Griezmann egalează imediat şi readuce speranţa la Madrid!

Minutul 33: GOL INTER! Dimarco deschide scorul şi inter e la pun pas de sferturi!

Minutul 1: Start la Madrid!

Pe Prima Sport 2, Dortmund s-a calificat în sferturi, graţie reuşitelor semnate de Sancho şi Reus. Fullkrug a marcat şi el, dar reuşit a fost anulată pentru un ofsaid.

Dortmund - PSV 2-0 (Sancho 3, Reus 90+5)

• Dortmund: Kobel - Can, Suke, Hummels, Maatsen - Ozcan, Sabitzer - Malen, Brandt, Sancho.

• PSV: Benitez - Teze, Schouten, Boscagli, Dest - Til - Mauro Junior, Veerman - Bakayoko, de Jong, Tillman.

Minutul 90+5: GOL DORTMUND! Reus risipeşte orice fel de emoţie.

Minutul 77: Fullkrug face 2-0, dar golul este anulat pentru ofsaid.

Minutul 3: GOL DORTMUND! Sancho deschide scorul cu un şut din afara careului!

Calificate deja în sferturi sunt Real Madrid, Manchester City, Bayern, PSG, Barcelona şi Arsenal.