România a obţinut 11 medalii de aur în prima zi de participare la Campionatul European de Culturism şi Fitness 2024 România a obţinut 11 medalii de aur în prima zi de participare la Campionatul European de Culturism şi Fitness 2024
Dinamo Bucureşti va întâlni SG Flensburg-Handewitt în semifinala European League, de la Hamburg Dinamo Bucureşti va întâlni SG Flensburg-Handewitt în semifinala European League, de la Hamburg
Victor Piţurcă aruncă săgeţi către patronul Universităţii Craiova. „Ţin minte nişte declaraţii urâte ale lui Mihai Rotaru” Victor Piţurcă aruncă săgeţi către patronul Universităţii Craiova. „Ţin minte nişte declaraţii urâte ale lui Mihai Rotaru”
Ruşii şi belaruşii nu mai sunt acceptaţi ca voluntari, la JO de la Paris. „Ne tratează ca pe nişte terorişti” Ruşii şi belaruşii nu mai sunt acceptaţi ca voluntari, la JO de la Paris. „Ne tratează ca pe nişte terorişti”
Un fan al echipei Aston Villa a suferit un stop cardiac la meciul cu Olympiakos Un fan al echipei Aston Villa a suferit un stop cardiac la meciul cu Olympiakos
Sportivilor ucraineni li s-a spus să evite orice contacte cu ruşii la Jocurile Olimpice de la Paris Sportivilor ucraineni li s-a spus să evite orice contacte cu ruşii la Jocurile Olimpice de la Paris

CFR Cluj n-a avut curaj în meciul cu Young Boys Berna. Miriuţă: "Am jucat 70 de minute concentraţi să facem faza de apărare bine" EXCLUSIV

CFR Cluj Publicat de Andrei Ionascu pe 4 aug 2021

CFR Cluj a remizat pe teren propriu cu Young Boys Berna, scor 1-1, în prima manşă din turul 3 preliminar al Ligii Campionilor, în direct pe Prima TV şi www.primaplay.ro. Campioana Elveţiei a înscris în minutul 90+3. La emisiunea ‘Fotbal Look’ de la Look Sport+, Vasile Miriuţă a declarat că tactica defensivă a CFR-ului nu putea să aducă un rezultat mai bun.

Manea (4’) şi Sierro (90+3’) au marcat în Gruia. Elveţienii au controlat jocul, raportul şuturilor pe poartă fiind 7-1 pentru Young Boys Berna.

Marius Şumudică a pregătit un sistem 5-3-2, cu Manea, Bouhenna şi Cestor fundaşi centrali. Strategia defensivă a funcţionat doar în prima repriză, când elveţienii şi-au creat o singură ocazie importantă.

Meciul retur Young Boys Berna – CFR Cluj este programat pe 10 august. În cazul în care va ajunge în play-off-ul pentru grupele Ligii Campionilor, CFR Cluj va înfrunta învingătoarea din ‘dubla’ Ferencvaros (Ungaria) - Slavia Praga (Cehia).

"Cred că a fost un rezultat corect. Am marcat acel gol din fază fixă prin Manea, am jucat 15-20 de minute bine, a venit acea accidentare a lui Alibec. Cred că din minutul 25 am cedat deliberat terenul şi ne-am apărat în cinci fundaşi. Din păcate, organizarea bună pe faza defensivă nu a mai adus atacuri. Au lipsit jucătorii de viteză din faţă. Am întâlnit o echipă puternică, dar probleme mari nu ne-au pus. Şumudică a mai jucat în sistemul cu cinci fundaşi în Turcia. Am suferit în atac, pentru că nu avem jucătorii care să aducă un plus în acest sistem. Omrani şi Debeljuh nu au viteză. Nu ştiu de ce n-a jucat Petrila, e un jucător de viteză.

Am jucat 70 de minute concentraţi să facem faza de apărare bine şi e păcat de acel gol pe final. Nu pot să-mi dau seama ce le-a transmis antrenorul în timpul jocului. Încă o dată, n-am mai contat pe faza de atac şi am încercat să ieşim din apărare cu mingi lungi, iar echipa din Berna avea fundaşi puternici, deci n-am avut nicio şansă. Am întâlnit o echipă puternică, dar 100% poate fi eliminată, dacă vom face o partidă perfectă, nu vom face greşeli la Berna", a spus Vasile Miriuţă, în cadrul emisiunii 'Fotbal Look' de la Look Sport+