FRF a anunţat echipele care au primit licenţa pentru cupele europene! Ce se întâmplă cu Corvinul Hunedoara FRF a anunţat echipele care au primit licenţa pentru cupele europene! Ce se întâmplă cu Corvinul Hunedoara
Irina Bara a fost învinsă în sferturi la turneul de la Oeiras Irina Bara a fost învinsă în sferturi la turneul de la Oeiras
Canotaj | Patru echipaje tricolore s-au calificat vineri în finalele pentru medalii. În total, sunt zece bărci ale României în finalele A

Apariţie specială la Paris! România va avea reprezentare în concursul de iahting Apariţie specială la Paris! România va avea reprezentare în concursul de iahting
5 vinuri româneşti pentru Paşte de la 4 experţi Unvinpezi.ro 5 vinuri româneşti pentru Paşte de la 4 experţi Unvinpezi.ro
Formula 1 | Hülkenberg va părăsi Haas şi va deveni primul recrut al Audi

DAN PETRESCU, ATAC LA REGULA U21. CE S-A ÎNTÂMPLAT LA PAUZA MECIULUI CU CLINCENI

Video Publicat pe 2 nov 2019

CFR Cluj s-a impus cu Academica Clinceni, 3-0, după o primă repriză albă. Dan Petrescu spune că meciul a fost mai greu decât o arată scorul. „De obicei pe ploaie nu câştig niciun meci, cred că e primul meci pe care îl câştig pe ploaie la CFR. Prima repriză nu a intrat nimic, cădea mingea pe portar, peste tot. Credeam că e una dintre acele seri în care nu ne iese nimic. Dar am avut şansă că am dat gol repede, dar, vă spun sincer, meciul n-a fost uşor”, a spus Petrescu în direct la emsiunea Fotbal Look pe Look Plus.

Tehnicianul a vorbit şi despre regula U21 impusă de FRF, regulă care, spune el, este împotriva CFR-ului. „Regula U21 atacă CFR Cluj, chiar nu o înţeleg. N-am putut să-mi pregătesc meciul cu Rennes, de exemplu. Nu pot să joc cu aceeaşi echipă în două meciuri la rând”, a mai afirmat Petrescu, care a vorbit şi despre ceea ce s-a întâmplat la pauza meciului.

„La pauză a fost cea mai dură intervenţie a mea în vestiar de când sunt în fotbal!”, a punctat Dan Petrescu, lăsând să se înţeleagă că i-a certat pe fotbalişti. „Cel mai rău au ieşit Traore şi Omrani”, a mai spus „Super Dan”.