Anunţul surprinzător făcut de PSG despre Mbappe

Formula 1 | Albon şi-a prelungit contractul cu Williams

Ce a spus Ianis Hagi după ce a fost aproape să marcheze ca tatăl său în Spania: ”Am avut un sezon incredibil!”

Antrenorul lui Tottenham nu s-a ferit de cuvinte după ce Drăguşin a fost integralist cu City: ”Nu a avut asta!” Antrenorul lui Tottenham nu s-a ferit de cuvinte după ce Drăguşin a fost integralist cu City: ”Nu a avut asta!”
Verdict clar dat de Pep Guardiola după meciul contra lui Drăguşin: ”Clubul a luat o decizie excelentă prin transferul său!”

Serena Williams va prezenta gala premiilor ESPY în iulie

Dorinel Munteanu, discurs manifest după egalul cu Poli Iaşi: ”Jucător cu atâta experienţă face două greşeli în 10 secunde”

Oțelul Galați Publicat pe 11 mar 2024

Echipa Oţelul Galaţi a încheiat la egalitate luni seara, pe teren propriu, scor 1-1, cu formaţia Poli Iaşi, în ultimul meci al etapei a 30-a şi al sezonului regular.

Oaspeţii au deschis scorul în minutul 9, după un penalti acordat în urma unui henţ comis de Samuel Teles în careu, la centrarea lui Martac. Alin Roman a alunecat atunci când a executat, dar a înscris şi ieşenii au intrat cu avantaj la pauză, deşi Yabre a trimis în bară, în minutul 45. Oţelul a egalat în minutul 71. Malianul Aly Malle a centrat de pe stânga, Maciel a încercat să lovească balonul ca capul, dar a alunecat şi a prelungit până la Cisotti, care a marcat cel de-al şaptelea său gol stagional.

La finalul meciului, Dorinel Munteanu a oferit mai multe declaraţii. Antrenorul a fost foarte supărat pe faptul că echipa lui nu a câştigat cele 3 puncte. De asemenea, antrenorul şi-a îndreptat atenţia către Teles, portughezul care a comis penalty-ul, din care a punctat Alin Roman.

”Jucător cu atâta experienţă face două greşeli în 10 secunde”

”Nu poţi să fiu mulţumit după jocul echipei mele. Cred că e cea mai slabă repriză de când antrenez această echipă. Ocaziile au fost de partea noastră. Lung a avut reflexe de portar mare, al nostru nici n-a transpirat.

Adversarul a fost periculos pe contraatac, dar nu ne-a pus probleme. Lung cred că e jucătorul meciului. Nu poţi să fii mulţumit. Am forţat, dar asta a fost istoria jocului de astăzi. Ne aşteaptă un meci la fel de greu, sper ca jucătorii să se trezească la realitate, pentru că valoarea jucătorilor nu a fost arătată pe teren.

Normal că sunt supărat când un jucător cu atâta experienţă face două greşeli în 10 secunde şi primesc penalty. Trebuie să-l scot în minutul 20, dar am zis să nu întrerup ritmul jocului. Programul pare favorabil dacă ne trezim la realitate. Am pierdut foarte multe puncte pe teren propriu pe care nu ar fi trebuit să le pierdem. Sunt puţin supărat.

V-am mai spus şi înainte, sper ca băieţii să se trezească, pentru că nu se poate continua aşa. Avem susţinătorii noştri şi nu pot pleca aşa de la stadion. Faptul că nu a funcţionat jocul în prima repriză m-a pus pe gânduri. Să văd cum se antrenează săptămâna asta, dar sigur vor fi schimbări”, a afirmat Dorinel Munteanu, la finalul meciului.

1-1 a fost şi scorul final, al 16 meci egal pentru gălăţeni în acest sezon. Oţelul este pe locul 11, cu 34 de puncte, iar Poli Iaşi, cu 33 de puncte, este cu un loc mai jos, pe 12.