Şahul susţine sportivii paralimpici din Polonia, care vor merge la JO de la Paris Şahul susţine sportivii paralimpici din Polonia, care vor merge la JO de la Paris
Sorana Cîrstea, eliminată de Madison Keys în optimi la Roma, după un meci întrerupt aproape 40 de minute Sorana Cîrstea, eliminată de Madison Keys în optimi la Roma, după un meci întrerupt aproape 40 de minute
Flacăra olimpică va fi purtată pe treptele Festivalului de Film de la Cannes de atletul paralimpic Arnaud Assoumani Flacăra olimpică va fi purtată pe treptele Festivalului de Film de la Cannes de atletul paralimpic Arnaud Assoumani
Val de plecări de la FCU Craiova după retrogradare. ”Mulţumim pentru efortul depus” Val de plecări de la FCU Craiova după retrogradare. ”Mulţumim pentru efortul depus”
Juan Bauza, cel mai disputat fotbalist al momentului din Superliga! Formaţiile care vor semnătura vedetei de la FCU Craiova Juan Bauza, cel mai disputat fotbalist al momentului din Superliga! Formaţiile care vor semnătura vedetei de la FCU Craiova
Dani Coman şi-a găsit echipă. ”E chestiune de ore!” Dani Coman şi-a găsit echipă. ”E chestiune de ore!”

”E vina mea. Nu ştiu dacă voi reuşi să fac vreo performanţă”. Măldărăşanu, foarte afectat de eşecul cu Oţelul

Hermannstadt Publicat de Daian Cutu pe 28 apr 2024

Oţelul Galaţi a învins pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa FC Hermannstadt, în etapa a 7 din play-out-ul Superligii.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Yabre, în minutul 3. Din minutul 56, Tales a fost eliminat, iar Oţelul a evoluat în 10 jucători.

Marius Măldărăşanu şi-a asumat eşecul. El a declarat la flash-interviuri că a încercat să dea mai multe minute jucătorilor ce de obicei sunt rezerve, însă aceştia nu au confirmat.

”E vina mea. Nu ştiu dacă voi reuşi să fac vreo performanţă ca antrenor dacă vreau să mulţumesc pe toată lumea.

Mi se părea normal să primească alte şanse şi alţi jucători. Unii meritau, alţii poate nu meritau. E înfrângerea mea. Sunt momente în care poţi să ajuţi anumiţi jucători. Anul ăsta am făcut mai puţin o rotaţie între ei. Oricum, prima repriză a fost una slabă”,