VIDEO | Real Madrid - Bayern Munchen 2-1. Remontada realizată de Joselu îi duce pe ”galactici” în finala Ligii Campionilor VIDEO | Real Madrid - Bayern Munchen 2-1. Remontada realizată de Joselu îi duce pe ”galactici” în finala Ligii Campionilor
Flacăra olimpică a ajuns în Franţa. Momente spectaculoase la Marsilia Flacăra olimpică a ajuns în Franţa. Momente spectaculoase la Marsilia
A jucat în semifinala ”UEFAntastică” şi acum a intrat în politică. Candidează pentru o funcţie importantă A jucat în semifinala ”UEFAntastică” şi acum a intrat în politică. Candidează pentru o funcţie importantă
”Este o listă mult mai lungă”. Denis Politic, dorit de o formaţie cu pretenţii din Superliga ”Este o listă mult mai lungă”. Denis Politic, dorit de o formaţie cu pretenţii din Superliga
Fiorentina, prima finalistă a Conference League. Italienii au trecut de Club Brugge Fiorentina, prima finalistă a Conference League. Italienii au trecut de Club Brugge
Jose Mourinho regretă că a refuzat să antreneze Portugalia. "Am făcut o greşeală" Jose Mourinho regretă că a refuzat să antreneze Portugalia. "Am făcut o greşeală"

Emil Săndoi spera la mai mult din partida cu Botoşani. „Ei au avut o singură ocazie clară”

Chindia Târgoviște Publicat de Daian Cutu pe 18 oct 2021

Primul egal de până acum al acestei etape s-a înregistrat între FC Botoşani şi Chindia Târgovişte. Scorul final a fost 0-0, la capătul unui meci în care moldovenii au avut iniţiativa, dar nu s-au lipit de gol şi ajung astfel la patru meciuri consecutive fără victorie (dacă includem şi eliminarea din Cupă în faţa celor de la FC Argeş).

Cei de la Chindia au evoluat pe final cu un om în minus, după ce Suciu a făcut o eroare aproape de propriul careu şi a văzut al doilea cartonaş galben, însă adversarii nu au profitat, ba mai mult nu au reuşit să îşi creeze ocazii mari din acel moment.

”Ne-am obişnuit deja să jucăm în 10 oameni, acum 20 minute, cu FCSB aproape tot meciul, am primit gol în ultimul minut, îmi era teamă că se va întâmpla şi acum.

Dacă aveam şi noi şansă, reuşeam mai mult, dar ar fi fost nemeritat. Şi ei au avut o singură ocazie clară, prin Kage în prima repriză.

Căbuz a avut poziţionare bună, a ieşit bine pe centrări, inspirat, a dirijat apărarea, este un punct muncit, valorează 3 în aceste condiţii.

E un rezultat care mă mulţumeşte în condiţiile în care l-am obţinut. Am întâlnit o echipă cu multe individualităţi, care aduce jucători de calitate, mulţi străini, dar care se impun şi fac pasul la echipe mai puternice. Că se adaptează acolo e altă discuţie, dar admir politica celor de la Botoşani”