FRF a anunţat echipele care au primit licenţa pentru cupele europene! Ce se întâmplă cu Corvinul Hunedoara FRF a anunţat echipele care au primit licenţa pentru cupele europene! Ce se întâmplă cu Corvinul Hunedoara
Irina Bara a fost învinsă în sferturi la turneul de la Oeiras Irina Bara a fost învinsă în sferturi la turneul de la Oeiras
Canotaj | Patru echipaje tricolore s-au calificat vineri în finalele pentru medalii. În total, sunt zece bărci ale României în finalele A

Apariţie specială la Paris! România va avea reprezentare în concursul de iahting Apariţie specială la Paris! România va avea reprezentare în concursul de iahting
5 vinuri româneşti pentru Paşte de la 4 experţi Unvinpezi.ro 5 vinuri româneşti pentru Paşte de la 4 experţi Unvinpezi.ro
Formula 1 | Hülkenberg va părăsi Haas şi va deveni primul recrut al Audi

EXCLUSIV | Ioan Andone, surprins de victoria lui Dinamo cu FCSB! "Ar fi un succes mare să câştige Cupa României"

Cupa României Publicat de Andrei Ionascu pe 11 feb 2021

Dinamo s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României, după victoria cu FCSB, scor 1-0, în Ştefan cel Mare, meci transmis pe Look Sport+. ‘Câinii roşii’ şi-au luat revanşa în faţa rivalei pentru eşecul suferit în Liga 1 acum o săptămână, cu acelaşi scor. La emisiunea ‘Look Sport LIVE’ de la Look Sport+, Ioan Andone s-a declarat surprins de victoria lui Dinamo, într-un moment dificil pentru club.

Adam Nemec a înscris în minutul 55, după o lovitură liberă executată de către Paul Anton.

Cupa României poate salva sezonul pentru Dinamo, în condiţiile în care în campionat se află pe locul 11, cu şanse mici pentru calificarea în play-off.

"M-a surprins că a câştigat Dinamo. Au fost două meciuri diferite, cel din campionat şi cel din Cupă. Steaua (n.a. - FCSB) a căutat să dea şanse şi altor jucători să joace. Acum veneau după înfrângerea cu Clinceni, una dintre surprizele mari ale campionatului. Dinamo a ştiut să profite, n-a jucat mai bine decât în meciul de campionat. Dar au avut şansa golului, iar când au intrat Tănase, Coman şi Olaru, Dinamo căuta să joace la calificare. Le-a ieşit jocul ăsta. Şi execuţia lui Nemec a fost fantastică, şi centrarea a fost bună a lui Paul Anton. Eu spun că e şi greşeală de portar, la colţul scurt, a şi atins-o.

Una dintre problemele pe care Steaua (n.a. - FCSB) le-a arătat în ultimul an au fost loviturile libere. Au primit foarte multe goluri din lovituri libere.

Până la urmă, Dinamo s-a calificat meritat. Nu poţi să ştergi totul cu un trofeu câştigat. Să zicem că nu intră în play-off, că termină pe locul 7. La Dinamo mereu sunt aşteptările mari. Comparativ cu ultimii ani, să iei un trofeu şi să termini pe locul 7 e un pas înainte. Aşa trebuie judecat. Din păcate, proiectul n-a reuşit. Aşa-zişii investitori... au preluat un club cu datorii şi n-au făcut nimic. Au adus jucători pe contracte foarte mari pentru România.

Dacă va fi linişte la Dinamo, dacă vor fi achitate salariile, ar fi un succes mare să câştige Cupa României", a spus Ioan Andone la emisiunea 'Look Sport LIVE' de la Look Sport+.