Mai este "U" echipa Clujului? Medii surprinzătoare de spectatori la meciurile celor două rivale Mai este "U" echipa Clujului? Medii surprinzătoare de spectatori la meciurile celor două rivale
 Jucătorul Rapidului care ar face faţă fără problemă la granzii fotbalului: „Joacă la jumătate dintre echipele valoroase ale Europei” Jucătorul Rapidului care ar face faţă fără problemă la granzii fotbalului: „Joacă la jumătate dintre echipele valoroase ale Europei”
FRF a anunţat echipele care au primit licenţa pentru cupele europene! Ce se întâmplă cu Corvinul Hunedoara FRF a anunţat echipele care au primit licenţa pentru cupele europene! Ce se întâmplă cu Corvinul Hunedoara
Irina Bara a fost învinsă în sferturi la turneul de la Oeiras Irina Bara a fost învinsă în sferturi la turneul de la Oeiras
Canotaj | Patru echipaje tricolore s-au calificat vineri în finalele pentru medalii. În total, sunt zece bărci ale României în finalele A

Apariţie specială la Paris! România va avea reprezentare în concursul de iahting Apariţie specială la Paris! România va avea reprezentare în concursul de iahting

Flavius Stoican, supărat pe jocul din startul meciului pierdut cu ”U” Cluj. ”Am făcut o repriză secundă mult mai bună”

Liga II Publicat de Daian Cutu pe 19 feb 2021

Universitatea Cluj a câştigat meciul din deplasare cu Viitorul Pandurii Târgu Jiu, scor 2-1, în prima rundă din Liga a 2-a în 2021, în direct pe Look Sport. Echipa lui Flavius Stoican a pierdut locul 2 în clasament, în timp ce formaţia antrenată de către Costel Enache a ajuns în zona locurilor de play-off.

La finalul partidei, antrenorul oltenilor, Flavius Stoican a declarat că elevii săi au început timoraţi partida, iar acest lucru a fost taxat de clujeni, iar revenirea din actul secund nu a fost suficientă pentru a obţine măcar un punct.

”Dezamăgirea mea e, în primul rând, că elevii mei au început meciul încrezători doar prin simpla lor prezenţă pe teren. În repriza a doua am fost echipa care a încercat să pună presiune, ne-am creat câteva ocazii. Adversarii au încercat să ne surprindă pe contraatac, au şi reuşit în câteva situaţii. Am întâlnit o echipă care a stat bine defensiv, cu organizare bună. Am făcut o repriză secundă mult mai bună, dar m-a deranjat că am fost crispaţi în prima repriză. Puteam scoate mai mult de la acest joc, dacă eram de la început mai decişi, cum am fost în multe momente din repriza secundă. Pentru noi nu e o presiune.

Asta le-am spus elevilor mei, că nu facem operaţii pe creier, nu facem avioane, ci jucăm fotbal. Nu vreau să mai văd echipa că începe timorat şi apoi îşi dă drumul la joc. Vreau să jucăm fotbal din primul minut. Vreau să evidenţiez un jucător, pe Alex Gîrbiţă, care, deşi a intrat pe parcurs, a jucat, a intrat în combinaţii”, a declarat Stoican, la finalul partidei.