Fanii lui Dinamo iau cu asalt Arena Naţională! Câte bilete s-au vândut pentru partida cu Csikszereda Fanii lui Dinamo iau cu asalt Arena Naţională! Câte bilete s-au vândut pentru partida cu Csikszereda
”Au fost foarte importanţi în acest sezon”. Petrolul s-a despărţit de 4 jucători ”Au fost foarte importanţi în acest sezon”. Petrolul s-a despărţit de 4 jucători
Gabriela Ruse s-a calificat în sferturi la Trophee Clarins Gabriela Ruse s-a calificat în sferturi la Trophee Clarins
Gig Becali, săgeţi la adresa lui Mihai Rotaru: „El nu a gustat niciodată dintr-un trofeu” Gig Becali, săgeţi la adresa lui Mihai Rotaru: „El nu a gustat niciodată dintr-un trofeu”
Jesus Navas va pleca de la Sevilla FC la finalul sezonului, după 20 de ani petrecuţi la club Jesus Navas va pleca de la Sevilla FC la finalul sezonului, după 20 de ani petrecuţi la club
FCSB, ofertă de 1.3 milioane de euro pentru un fotbalist ce a impresionat în Superliga FCSB, ofertă de 1.3 milioane de euro pentru un fotbalist ce a impresionat în Superliga

Înfrângere pentru Gaziantep în faţa celor de la Rizespor! Deian Sorescu a marcat

Turcia Super Lig Publicat pe 17 mar 2024

Jucătorul Deian Sorescu a marcat golul echipei Gaziantep FK în meciul pierdut, scor 1-3, cu Rizespor, în etapa a 30-a a campionatului Turciei.

Sorescu, care a fost titular, a marcat în minutul 54, din pasa lui Maxim.

Pentru Rizespor au marcat Bakata (autogol - 64), Olawoyin (84) şi Zeqiri (90+7).

El a fost înlocuit în minutul 82, iar Alexandru Maxim a părăsit terenul în minutul 88.

Florin Niţă şi Denis Drăguş au fost integralişti la Gaziantep.

În clasament, Gaziantep este pe locul 16 cu 31 de puncte, iar Rizespor este pe 7, cu 42 puncte.