PSV Eindhoven a cucerit al 25-lea titlu din istorie după un sezon impecabil PSV Eindhoven a cucerit al 25-lea titlu din istorie după un sezon impecabil
Întorsătură de situaţie! Adevăratul motiv al întâlnirii dintre Dan Şucu şi Marius Şumudică Întorsătură de situaţie! Adevăratul motiv al întâlnirii dintre Dan Şucu şi Marius Şumudică
VIDEO | Petrolul - Oţelul 2-1! Ploieştenii scapă de retrogradare VIDEO | Petrolul - Oţelul 2-1! Ploieştenii scapă de retrogradare
Guerreiro nu va evolua în semifinala retur a Ligii Campionilor cu Real Madrid Guerreiro nu va evolua în semifinala retur a Ligii Campionilor cu Real Madrid
Victor Piţurcă i-a distrus pe cei de la CSA Steaua: ”Bine că a rămas în Liga 2!”

Formaţia cu pretenţii din Superliga ce abordează finalul de sezon cu lotul decimat. ”Avem foarte mulţi jucători accidentaţi” Formaţia cu pretenţii din Superliga ce abordează finalul de sezon cu lotul decimat. ”Avem foarte mulţi jucători accidentaţi”

Jucătorul din Superliga comparat cu „Pippo” Inzaghi: „Are nişte calităţi excepţionale” | VIDEO EXCLUSIV

Hermannstadt Publicat pe 25 apr 2024

Hernammstadt a câştigat pe teren propriu, 2-0, cu Petrolul Ploieşti, într-un meci din etapa a şasea a Superligii.

Sibienii au deschis scorul pe teren propriu, în minutul 38 al meciului cu Petrolul, când Valerică Găman a înscris cu o lovitură de cap. În repriză secundă, ploieştenii nu au mai avut pretenţii ofensive şi, în minutul 75, Ianis Stoica a stabilit scorul final al înfruntării: 2-0 pentru Hermannstadt, care devine lider în play-out, având acelaşi număr de puncte cu UTA, 31, dar un golaveraj mai bun. Petrolul este pe locul al cincilea, cu 26 de puncte.

Ianis Stoica a fost transferat definitiv de Hermannstadt de la FCSB, după ce ultima dată jucase sub formă de împrumut la „U” Cluj. Tânărul fotbalist a reuşit 5 goluri în 12 meciuri disputate pentru sibieni, ajungând la 10 goluri marcate în actuala ediţie a superligii.

Aflat în studio-ul Fotbal Show, Claudiu Keşereu a avut numai cuvinte de lauda la adresa vârfului de la Sibiu, comparându-l chiar cu Filippo Inzaghi, legendarul atacant de la AC Milan sau Juventus. Totuşi, fostul atacant de la FCSB ştie are este punctul slab al lui Ianis Stoica.

„Are cu adevărat cifre bune. A avut şi acum 2 ani un sezon foarte bun. Punctul negativ e că nu are constanţă. Adică poate să scoată execuţii excepţionale în situaţii în care nu te aştepţi şi în acelaşi timp poate să treacă nevăzut în anumite meciuri, dispare pe durata unui meci. Dar are nişte calităţi interesante.

(n.r. E Ianis Stoica număr 9? E atacant central?) Eu îl văd un fel de Inzaghi. Are nişte deprinderi, nişte calităţi pe care le poate folosi în bandă, dar nu îl văd să joace constant acolo. Îl văd ca şi număr 9. Simte foarte bine poarta.” , a spus Claudiu Keşeru, la Prima Sport.