VIDEO | Scene ireale în Giuleşti! Iacob a fost înjurat de un fan şi a sărit la bătaie VIDEO | Scene ireale în Giuleşti! Iacob a fost înjurat de un fan şi a sărit la bătaie
Marius Şumudică, revenire de senzaţie în Superligă. Anunţul a fost făcut: ”El va fi noul antrenor!”

VIDEO | Rapid - Universitatea Craiova 1-2. Oltenii dau lovitura în minutul 90+6 şi încheie speranţele giuleştenilor VIDEO | Rapid - Universitatea Craiova 1-2. Oltenii dau lovitura în minutul 90+6 şi încheie speranţele giuleştenilor
Nou-promovata Corona Braşov a cucerit titlul naţional la volei masculin Nou-promovata Corona Braşov a cucerit titlul naţional la volei masculin
VIDEO | Rafa Nadal is back! Calificare palpitantă în optimi la Madrid VIDEO | Rafa Nadal is back! Calificare palpitantă în optimi la Madrid
VIDEO | Lord have mercy! Kyrie Irving, aruncarea anului în meciul sezonului! Paul George, "inconştient" de la distanţă VIDEO | Lord have mercy! Kyrie Irving, aruncarea anului în meciul sezonului! Paul George, "inconştient" de la distanţă

Real Madrid a ieşit la atac după egalul cu Manchester City: ”Se simte ca o înfrângere!”

Real Madrid Publicat pe 10 apr 2024

Real Madrid a încheiat la egalitate, scor 3-3, cu Manchester City, în prima manşă a sferturilor Ligii Campioniilor.

Goluri de excepţie, un scenariu ireal, dar niciun învingător la capătul unei prime etape istorice între Real Madrid şi Manchester City (3-3). Încă înfruntate înainte de o finală la care mulţi observatori au visat, ultimele două campioane europene au oferit un spectacol magnific pe stadionul Bernabeu, martor la lovituri de geniu pe tot parcursul meciului.

Pentru City au marcat Silva (2), Foden (66) şi Gvardiol (71). Real a revenit prin Eduardo Camavinga (12), Rodrygo (14) şi Valverde (79).

La finalul meciului, Pep Guardiola a oferit mai multe declaraţii. Antrenorul spaniol susţine că este foarte greu să controlezi totul împotriva lui Real Madrid.

La finalul meciului, Federico Valverde a oferit mai multe declaraţii. El susţine că acest egal se simte ca o înfrângere.

”Se simte ca o înfrângere!”

”Golul îţi dă un pic de încredere pentru retur. Acest egal se simte ca anul trecut, se simte ca o înfrângere. Fanii au fost alături de noi în fiecare minut, toţi am tras pentru acelaşi obiectiv.

Ne-am odihnit puţin şi ăsta a fost un lucru rău. Am încetat să presăm puţin pentru că eram obosiţi, iar ei au jucători foarte buni. Trebuie să avem ”foamea” de a merge mai departe!”, a declarat Federico Valverde, citat de Marca.