VIDEO | Barcelona - Valencia 4-2. Catalanii revin pe locul secund, însă mai au şanse infime la titlu VIDEO | Barcelona - Valencia 4-2. Catalanii revin pe locul secund, însă mai au şanse infime la titlu
Nigeria a anunţat numele noului selecţioner Nigeria a anunţat numele noului selecţioner
”După ce au bătut pe FCSB, s-au crezut campioni!”. Vasile Miriuţă ”răsuceşte cuţitul în rana” Giuleştenilor după ce au pierdut şi cu Universitatea Craiova | VIDEO EXCLUSIV

Genoa - Cagliari 3-0. Gazdele îşi asigură rămânerea în Serie A Genoa - Cagliari 3-0. Gazdele îşi asigură rămânerea în Serie A
VIDEO | Bogdan Lobonţ, deranjat de mai multe întrebări după eşecul cu Universitatea Craiova. ”Eu discuţii cu conducerea am în fiecare zi” VIDEO | Bogdan Lobonţ, deranjat de mai multe întrebări după eşecul cu Universitatea Craiova. ”Eu discuţii cu conducerea am în fiecare zi”
VIDEO | ”Trebuie să avem mai multă siguranţă”. Costel Gâlcă are un început de mandat bun VIDEO | ”Trebuie să avem mai multă siguranţă”. Costel Gâlcă are un început de mandat bun

Victorie la limită pentru Contra şi Stanciu în Saudi Pro League

Arabia Saudita Publicat pe 7 mar 2024

Echipa saudită Damac, antrenată de tehnicianul român Cosmin Contra, a învins joi, pe teren propriu, scor 1-0, formaţia Al-Wehda, în etapa a 23-a din Saudi Pro League.

Unicul gol al meciului a fost înscris de Abdullah Bukhari, care a marcat în propria poartă, în minutul 22.

Oaspeţii au rămas în zece din minutul 72, când Jawad El Yamiq a primit cartonaşul roşu. În minutul 90+8 Damac a avut un gol al lui Dhari Al-Enezi, anulat de VAR, iar în minutul 90+13 gazdele au beneficiat de un nou autogol, înscris de Al-Hafith, dar şi acesta a fost anulat după intervenţia VAR astfel că, după o repriză secundă prelungită cu numai puţin de 15 minute, Damac s-a impus cu 1-0.

Mijlocaşul român Nicolae Stanciu a fost titular la Damac şi a ieşit de pe teren în minutul 90+4.

În clasament, formaţia condusă de Cosmin Contra este pe locul 6, cu 34 de puncte. Al-Wehda ocupă poziţia a 10-a, cu 27 de puncte.