”Noi am forţat, dar nu am avut luciditate”. Florin Maxim, foarte dezamăgit de eşecul contra promovatei Unirea Slobozia ”Noi am forţat, dar nu am avut luciditate”. Florin Maxim, foarte dezamăgit de eşecul contra promovatei Unirea Slobozia
Dezvăluiri din vestiarul de la Botoşani | VIDEO EXCLUSIV Dezvăluiri din vestiarul de la Botoşani | VIDEO EXCLUSIV
Atacantul din play-out ce a impresionat! E unul din cei mai buni jucători aduşi în iarnă | VIDEO EXCLUSIV Atacantul din play-out ce a impresionat! E unul din cei mai buni jucători aduşi în iarnă | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Bogdan Andone, aproape de un miracol la Botoşani. ”Luni de zile am jucat cu sabia deasupra capului” VIDEO | Bogdan Andone, aproape de un miracol la Botoşani. ”Luni de zile am jucat cu sabia deasupra capului”
VIDEO | ”Nu cred că rezultatul este echitabil”. Florin Pîrvu are emoţii în ultima etapă VIDEO | ”Nu cred că rezultatul este echitabil”. Florin Pîrvu are emoţii în ultima etapă
VIDEO | Arsenal - Bournemouth 3-0. ”Tunarii” visează la titlu în Premier League! VIDEO | Arsenal - Bournemouth 3-0. ”Tunarii” visează la titlu în Premier League!

Victorii pentru Torino şi Monza în Serie A. Ambele formaţii sunt în zona sigură a clasamentului

Serie A Publicat de Daian Cutu pe 16 mar 2024

Torino a învins în deplasare, scor 2-0, formaţia Udinese, în etapa a 29-a din Serie A. Într-un alt meci, Monza a dispus de Cagliari, acasă, cu scorul de 1-0.

Torino a marcat primul gol la Udine încă din minutul 10, prin Duvan Zapata. Oaspeţii au înscris repede şi în parta secundă, când Nikola Vlasic l-a învins pe portarul Okoye în minutul 53. Torino a mai avut ocazii de gol, dar nu a mai concretizat şi s-a impus cu 2-0. La oaspeţi, portarul român Mihai Popa a fost rezervă.

Torino ocupă poziţia a 10-a, având 41 de puncte, în timp ce Udinese e pe 13, cu 27 de puncte.

La Monza, gazdele au înscris unicul gol al meciului în minutul 41, prin Daniel Maldini, dar Cagliari a ratat marile ocazii şi a avut un gol anulat pentru ofsaid, în minutul 68. Monza s-a impus cu 1-0 şi este pe locul 9 în Serie A, cu 42 de puncte. Cagliari se află pe 15, cu 26 de puncte.