VIDEO | Andrei Rublev s-a calificat în finala turneului de la Madrid. Prestaţie perfectă cu Taylor Fritz VIDEO | Andrei Rublev s-a calificat în finala turneului de la Madrid. Prestaţie perfectă cu Taylor Fritz
”Am informaţii că s-a luat legătura”. Ioan Ovidiu Sabău a anunţat cine l-ar putea înlocui la ”U” Cluj ”Am informaţii că s-a luat legătura”. Ioan Ovidiu Sabău a anunţat cine l-ar putea înlocui la ”U” Cluj
VIDEO | Farul - Sepsi, astăzi, de la 20:00, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start VIDEO | Farul - Sepsi, astăzi, de la 20:00, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start
VIDEO | Şelimbăr - Gloria Buzău 2-1. Al doilea loc ce duce în Superliga rămâne în joc VIDEO | Şelimbăr - Gloria Buzău 2-1. Al doilea loc ce duce în Superliga rămâne în joc
Joe Biden o va onora pe înotătoarea Katie Ledecky cu ”Medalia Libertăţii” Joe Biden o va onora pe înotătoarea Katie Ledecky cu ”Medalia Libertăţii”
Finalul unei epoci! Marco Reus a anunţat că va părăsi pe Borussia Dortmund la finalul sezonului Finalul unei epoci! Marco Reus a anunţat că va părăsi pe Borussia Dortmund la finalul sezonului

VIDEO | ”Am fost schimbat la pauză, dar sunt bucuros”. David Miculescu nu a impresionat nici ca atacant central

FCSB Publicat de Daian Cutu pe 26 nov 2023

FCSB a câştigat, cu scorul de 1-0, în faţa lui Dinamo Bucureşti, într-un meci din etapa a 17-a a Superligii.

David Miculescu a jucat o repriză. El a început derby-ul din poziţia de atacant central, la dorinţa patronului Gigi Becali.

”Am fost schimbat la pauză, dar sunt bucuros că am luat trei puncte. Ne-am distanţat la 5 puncte de locul doi.

Şi atacant pot să joc, şi mijlocaş stânga. Încerc să îmi fac treaba. Eu vreau la fiecare meci să dau gol.

În orice derby nu mai contează locul din clasament”,
a spus Miculescu.

A fost cea de-a 24-a partidă consecutivă dintre cele două echipe în care s-a marcat cel puţin un gol.

În clasament, FCSB se distanţează de CFR Cluj, având 37 de puncte, faţă de 32 ale ardelenilor. Dinamo  ocupă penultimul loc, 15, cu 10 puncte, şi a ajuns la trei înfrângeri consecutive.